Mazda Xedos 1997

Evidováno
139
Způsobilost na STK
95,8 %
Ø nájezd (medián)
188 333 km
Dovezeno (36 ks)
26 %

Způsobilé na 30 dnů 3,1 % · Nezpůsobilé 0,3 % (celkem 3,4 % bez plné způsobilosti, z 656 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 19,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V roce 1997 eviduje registr Mazdy Xedosu 139 vozů. Vrchol popularity je za námi, registrace postupně ustupují. V provozu jich zůstává 40 vozů (28,8 %); ze zahraničí dovezeno 36 vozů (25,9 %).

Ročník 199795,8 %
Model celkem94,3 %
Značka celkem93,8 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.3 Benzín 155 kW (30,9 %), 2.5 Benzín 123 kW (27,3 %), 2.0 Benzín 103 kW (25,9 %).

Nejčastější barva je zelená-metal (30,2 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 656 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1997 mělo plnou způsobilost 95,8 %. Model jako celek dosahuje 94,3 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,5 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 95,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,3 % ze všech prohlídek (celkem 3,4 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,5 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 1996 (94,3 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 8,4 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 188 333 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 154 314 až 241 972 km. To odpovídá asi 6 494 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (35,8 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Jihomoravský kraj.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku50747,0 %
Brzdové zařízení25723,8 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení13112,1 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav12211,3 %
Řízení625,7 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
188×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
119×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
105×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
64×
5
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
63×
6
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
51×
7
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
41×
8
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
38×

Motorizace ročníku 1997

MotorPočetSTK~cena
2.3 Benzín 155 kW4395,3 %–

Z registru vozidel

Složení Mazdy Xedosu 1997 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo5,6 % · 2 vozidla
  • Rakousko2,8 % · 1 vozidlo
  • země neurčena91,7 % · 33 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj11,6 % · 76 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj10,7 % · 70 prohlídek
  • Jihomoravský kraj10,1 % · 66 prohlídek
  • ostatní67,7 % · 444 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Zelená metalíza30,2 % · 42 vozidel
  • Modrá metalíza17,3 % · 24 vozidel
  • Zelená tmavá9,4 % · 13 vozidel
  • Červená metalíza7,9 % · 11 vozidel
  • Bílá4,3 % · 6 vozidel
  • ostatní30,9 % · 43 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
73,6 %
evidováno u 117 vozů
Airbag
55,3 %
evidováno u 88 vozů
Katalyzátor
50,3 %
evidováno u 80 vozů
ASR
17,6 %
evidováno u 28 vozů
Tažné zařízení
8,2 %
evidováno u 13 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 5,7 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 2 · 88,9 %EURO 1 · 11,1 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 1997 patří u Xedosu k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 1,5 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Mazdy Xedosu

Proklepněte konkrétní Mazdu Xedos 1997

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.