Mazda CX-30 2020

Evidováno
195
Způsobilost na STK
99,0 %
Ø nájezd (medián)
49 733 km
Dovezeno (50 ks)
26 %

Způsobilé na 30 dnů 1,0 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,0 % bez plné způsobilosti, z 596 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 419 000 Kčmedián 449 136 Kčdo 469 000 Kč

Pro Mazdu CX-30 ročníku 2020 eviduje registr 195 vozů. Model byl ve fázi, kdy popularita rostla. Aktivně jezdí 193 vozů (99,0 %), dovoz tvoří 25,6 % ročníku (50 vozů).

Ročník 202099,0 %
Model celkem98,5 %
Značka celkem93,8 %

Jak ročník stárne

Mazdy CX-30 2020 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 6 let klesla plná způsobilost o 0,1 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky98,5 %30 000 až 50 000 km
6 let98,4 %40 000 až 80 000 km

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Benzín 132 kW (50,3 %), 2.0 Benzín 90 kW (43,1 %), 2.0 Benzín 110 kW (6,7 %).

Nejčastější barva je červená (46,2 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 596 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2020 mělo plnou způsobilost 99,0 %. Model jako celek dosahuje 98,5 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 99,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 1,0 % bez plné způsobilosti).

Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 49,3 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 49 733 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 30 501 až 72 154 km. To odpovídá asi 8 289 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (48,7 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Středočeský kraj.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
26×
2
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
7×
3
Neschválený typ kola nebo velikost (rozměr ráfku) není v souladu s údaji, uvedenými v technickém průkazu vozidla nebo je-li vozidlo vybaveno poklicemi kol, které brání v provedení předepsaných kontrolních úkonů.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.2.4
6×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Zjištění z OBD značí zjevně nesprávnou funkci / nekompatibilní softwarová verze / s vozidlem nelze navázat komunikaci.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.4
3×
5
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
3×
6
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně přesahuje 1/5 její šířky.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.2
3×
7
Typ pneumatiky, namontovaný na vozidle, nesouhlasí s údaji uvedenými v technickém průkazu vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.3.1.1
3×
8
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané zasklení), o velikosti větší než 1/3 výšky průhledné části zasklení na výšku, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození zasklení o velikosti větší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.3
2×

Motorizace ročníku 2020

MotorPočetSTK~cena
2.0 Benzín 132 kW9898,6 %450 678 Kč
2.0 Benzín 90 kW8499,6 %431 472 Kč

Cenový odhad

419 000
od Kč
449 136
medián Kč
469 000
do Kč

Při nájezdu kolem 80 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km526 000 Kč
50 000 km481 000 Kč
75 000 km453 000 Kč
100 000 km427 000 Kč
125 000 km417 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Mazda CX-30 ročníku 2020 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 449 136 Kč (při mediánovém nájezdu 79 805 km). Běžné rozpětí je od 419 000 do 469 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 490 005 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 383 735 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 526 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 417 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Mazdy CX-30 2020 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo64,0 % · 32 vozidel
  • Rakousko16,0 % · 8 vozidel
  • Francie4,0 % · 2 vozidla
  • Itálie4,0 % · 2 vozidla
  • Dánsko2,0 % · 1 vozidlo
  • ostatní země8,0 % · 4 vozidla
  • země neurčena2,0 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha34,7 % · 207 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj18,6 % · 111 prohlídek
  • Středočeský kraj18,0 % · 107 prohlídek
  • ostatní28,7 % · 171 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Červená46,2 % · 90 vozidel
  • Šedá22,6 % · 44 vozidel
  • Bílá10,3 % · 20 vozidel
  • Černá9,7 % · 19 vozidel
  • Hnědá5,6 % · 11 vozidel
  • ostatní5,6 % · 11 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
28,4 %
evidováno u 186 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 73,4 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 100,0 %

Majitelé a osud v registru

Z 654 vozů Mazdy CX-30 2020 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
39,0 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
1,2 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
97,7 %
vyvezeno 2,1 % · zaniklo 0,0 %

Jiné ročníky Mazdy CX-30

Proklepněte konkrétní Mazdu CX-30 2020

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.