Land Rover Range Rover 2004

2.9 Nafta 130 kW

Kód motoru: 306D1

Specifikace motoru

Nafta
Palivo
130 kW
Výkon (177 k)
~2 900 cm³
Objem
11,3 l/100 km
Ø spotřeba
299 g/km
Ø CO₂
179 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1G· Emisní norma Euro 3· Ø hmotnost 2 519 kg· rozvor 2 880 mm· délka 4 950 mm
Zahrnuté varianty paliva: nafta

Charakter motoru

Větší turbodiesel cílí na vyšší výkon a schopnost tahat těžké přívěsy. Platí se to ale vyššími provozními náklady a komplikovanější údržbou.

U dieselů v tomto stáří je klíčové prověřit stav DPF filtru, EGR ventilu, vstřikovačů a systému common-rail. Servisní historie s doloženými výměnami oleje a paliva je zásadní.

Evidováno
55
V provozu
38
Způsobilost na STK
92,6 %
STK kontrol
622

Způsobilé na 30 dnů 6,6 % · Nezpůsobilé 0,5 % (celkem 7,1 % bez plné způsobilosti, z 622 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 4,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V nabídce Land Rover Range Roveru ročníku 2004 obsadila motorizace 2.9 Nafta 130 kW první pozici: 55 vozů (72,4 % ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem 306D1.

Tato motorizace92,6 %
Ročník celkem92,7 %
Model celkem94,2 %
Značka celkem93,7 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
100-200 000 km97,2 %
200-300 000 km92,2 %
nad 300 000 km92,0 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 92,6 % (622 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2004 (ročník průměrně 92,7 %).

Plnou způsobilost mělo 92,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,6 % a „Nezpůsobilé“ 0,5 % ze všech prohlídek (celkem 7,1 % bez plné způsobilosti).

Jiné ročníky Land Rover Range Roveru

Proklepněte konkrétní Land Rover Range Rover 2004 2.9 Nafta 130 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.