Land Rover Range Rover 2007
Způsobilé na 30 dnů 3,8 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 4,0 % bez plné způsobilosti, z 1 146 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 87 294 Kčmedián 96 758 Kčdo 107 659 Kč
Ročník 2007 Land Rover Range Roveru má v českých registrech 118 vozů. V provozu zůstává 74 vozů (62,7 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 51 vozů (43,2 %).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.6 Nafta 200 kW (83,9 %), 4.2 Benzín 291 kW (9,3 %), 4.4 Benzín 225 kW (3,4 %).
Nejčastější barva je černá (39,8 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 146 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2007 mělo plnou způsobilost 95,8 %. Model jako celek dosahuje 94,2 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,5 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 95,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,8 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 4,0 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 2,9 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2006 (92,8 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 201 625 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 140 031 až 253 221 km. To odpovídá asi 10 612 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (52,2 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.
Vysoký podíl dovozů (43,2 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 386 | 37,9 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 186 | 18,3 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 138 | 13,6 % |
| Brzdové zařízení | 133 | 13,1 % |
| Výhledy | 90 | 8,8 % |
| Řízení | 85 | 8,3 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2007
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 3.6 Nafta 200 kW | 99 | 96,2 % | 92 126 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 269 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 150 000 km | 177 000 Kč |
| 200 000 km | 125 000 Kč |
| 250 000 km | 106 000 Kč |
| 300 000 km | 91 000 Kč |
| 350 000 km | 86 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Land Rover Range Roveru ročníku 2007 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 96 758 Kč (při mediánovém nájezdu 268 720 km). Běžné rozpětí je od 87 294 do 107 659 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 198 500 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 87 060 Kč.
S nájezdem 150 000 km vychází odhad na 177 000 Kč, s nájezdem 350 000 km na 86 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Land Rover Range Roveru 2007 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo45,1 % · 23 vozidel
- Itálie15,7 % · 8 vozidel
- Slovensko9,8 % · 5 vozidel
- Belgie3,9 % · 2 vozidla
- Dánsko2,0 % · 1 vozidlo
- ostatní země7,8 % · 4 vozidla
- země neurčena15,7 % · 8 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha41,4 % · 474 prohlídek
- Středočeský kraj22,4 % · 257 prohlídek
- Jihomoravský kraj15,4 % · 177 prohlídek
- ostatní20,8 % · 238 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Černá39,8 % · 47 vozidel
- Modrá metalíza11,0 % · 13 vozidel
- Bílá9,3 % · 11 vozidel
- Černá metalíza7,6 % · 9 vozidel
- Zelená metalíza6,8 % · 8 vozidel
- ostatní25,4 % · 30 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 44,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2007 patří u Range Roveru k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 1,5 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Land Rover Range Rover 2007
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.