Land Rover Range Rover 2002
Způsobilé na 30 dnů 6,6 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 6,8 % bez plné způsobilosti, z 1 213 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 7,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Ročník 2002 Land Rover Range Roveru má v českých registrech 107 vozů. Blížíme se roku s nejvyšším počtem registrací, model nabíral na popularitě. V provozu zůstává 69 vozů (64,5 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 76 vozů (71,0 %).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.9 Nafta 130 kW (69,2 %), 4.4 Benzín 210 kW (17,8 %), 4.4 Benzín+LPG 210 kW (13,1 %).
Barevně převládá černá (20,6 %), druhá nejčastější je zelená-metal (18,7 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 213 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2002 mělo plnou způsobilost 92,7 %. Model jako celek dosahuje 94,2 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 1,5 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 92,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,6 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 6,8 % bez plné způsobilosti).
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 8,7 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 235 125 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 182 302 až 288 322 km. To odpovídá asi 9 797 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (44,7 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.
Vysoký podíl dovozů (71,0 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 480 | 35,1 % |
| Brzdové zařízení | 220 | 16,1 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 196 | 14,3 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 161 | 11,8 % |
| Řízení | 134 | 9,8 % |
| Výhledy | 114 | 8,3 % |
| Identifikace vozidla | 64 | 4,7 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2002
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.9 Nafta 130 kW | 74 | 92,4 % | – |
Z registru vozidel
Složení Land Rover Range Roveru 2002 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Itálie26,3 % · 20 vozidel
- Německo14,5 % · 11 vozidel
- Belgie3,9 % · 3 vozidla
- Dánsko3,9 % · 3 vozidla
- Francie3,9 % · 3 vozidla
- ostatní země6,6 % · 5 vozidel
- země neurčena40,8 % · 31 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha21,4 % · 260 prohlídek
- Středočeský kraj18,5 % · 225 prohlídek
- Jihomoravský kraj8,0 % · 97 prohlídek
- ostatní52,0 % · 631 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Černá20,6 % · 22 vozidel
- Zelená metalíza18,7 % · 20 vozidel
- Modrá metalíza14,0 % · 15 vozidel
- Modrá8,4 % · 9 vozidel
- Šedá metalíza8,4 % · 9 vozidel
- ostatní29,9 % · 32 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 36,7 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2002 je mezi ročníky Range Roveru podprůměrný. Plná způsobilost je o 1,5 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.
Proklepněte konkrétní Land Rover Range Rover 2002
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.