Land Rover Range Rover 2011

Evidováno
116
Způsobilost na STK
95,1 %
Ø nájezd (medián)
150 680 km
Dovezeno (29 ks)
25 %

Způsobilé na 30 dnů 4,5 % · Nezpůsobilé 0,1 % (celkem 4,6 % bez plné způsobilosti, z 1 104 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 252 249 Kčmedián 309 291 Kčdo 322 293 Kč

Land Rover Range Rover ročníku 2011 má v ČR 116 vozů. V provozu jich zůstává 81 vozů (69,8 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 25,0 % (29 vozů).

Ročník 201195,1 %
Model celkem94,2 %
Značka celkem93,7 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 4.4 Nafta 230 kW (92,2 %), 5.0 Benzín 375 kW (4,3 %), 3.6 Nafta 200 kW (3,4 %).

Barevně převládá černá-metal (27,6 %), druhá nejčastější je černá (17,2 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 104 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2011 mělo plnou způsobilost 95,1 %. Model jako celek dosahuje 94,2 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 0,9 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 95,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,1 % ze všech prohlídek (celkem 4,6 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 150 680 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 97 663 až 204 128 km. To odpovídá asi 10 045 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (46,1 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku23933,3 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení13218,4 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav11616,2 %
Výhledy8211,4 %
Řízení7710,7 %
Brzdové zařízení7210,0 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
94×
2
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
62×
3
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
61×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
54×
5
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
42×
6
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
42×
7
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
33×
8
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
30×

Motorizace ročníku 2011

MotorPočetSTK~cena
4.4 Nafta 230 kW10795,3 %302 812 Kč

Cenový odhad

252 249
od Kč
309 291
medián Kč
322 293
do Kč

Při nájezdu kolem 291 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
200 000 km361 000 Kč
250 000 km317 000 Kč
300 000 km299 000 Kč
350 000 km284 000 Kč
400 000 km215 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Land Rover Range Roveru ročníku 2011 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 309 291 Kč (při mediánovém nájezdu 290 600 km). Běžné rozpětí je od 252 249 do 322 293 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 364 640 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 152 358 Kč.

S nájezdem 200 000 km vychází odhad na 361 000 Kč, s nájezdem 400 000 km na 215 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Land Rover Range Roveru 2011 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo58,6 % · 17 vozidel
  • Itálie13,8 % · 4 vozidla
  • Slovensko6,9 % · 2 vozidla
  • Německo (NDR)3,4 % · 1 vozidlo
  • Rumunsko3,4 % · 1 vozidlo
  • ostatní země10,3 % · 3 vozidla
  • země neurčena3,4 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha39,7 % · 438 prohlídek
  • Středočeský kraj28,5 % · 315 prohlídek
  • Jihomoravský kraj17,9 % · 198 prohlídek
  • ostatní13,9 % · 153 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá metalíza27,6 % · 32 vozidel
  • Černá17,2 % · 20 vozidel
  • Bílá13,8 % · 16 vozidel
  • Hnědá metalíza10,3 % · 12 vozidel
  • Šedá metalíza10,3 % · 12 vozidel
  • ostatní20,7 % · 24 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
58,2 %
evidováno u 103 vozů
Tažné zařízení
58,2 %
evidováno u 103 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 44,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 5 · 96,2 %EURO 4 · 2,5 %EURO 6 · 1,3 %

Jiné ročníky Land Rover Range Roveru

Proklepněte konkrétní Land Rover Range Rover 2011

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.