Land Rover Range Rover 2008
Způsobilé na 30 dnů 4,0 % · Nezpůsobilé 0,3 % (celkem 4,3 % bez plné způsobilosti, z 726 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Pro Land Rover Range Rover ročníku 2008 eviduje registr 62 vozů. Aktivně jezdí 49 vozů (79,0 %), dovoz tvoří 37,1 % ročníku (23 vozů).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.6 Nafta 200 kW (90,3 %), 4.2 Benzín 291 kW (9,7 %).
Barevně převládá černá (29,0 %), druhá nejčastější je bílá (16,1 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 726 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2008 mělo plnou způsobilost 95,5 %. Model jako celek dosahuje 94,2 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,2 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 95,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,3 % ze všech prohlídek (celkem 4,3 % bez plné způsobilosti).
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 9,5 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 197 352 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 142 281 až 247 245 km. To odpovídá asi 10 964 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (49,7 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.
Vysoký podíl dovozů (37,1 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 310 | 36,7 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 128 | 15,1 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 121 | 14,3 % |
| Brzdové zařízení | 118 | 14,0 % |
| Řízení | 91 | 10,8 % |
| Výhledy | 77 | 9,1 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2008
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 3.6 Nafta 200 kW | 56 | 96,3 % | – |
Z registru vozidel
Složení Land Rover Range Roveru 2008 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo47,8 % · 11 vozidel
- Itálie17,4 % · 4 vozidla
- Slovensko8,7 % · 2 vozidla
- Bulharská republika4,3 % · 1 vozidlo
- Dánsko4,3 % · 1 vozidlo
- ostatní země13,0 % · 3 vozidla
- země neurčena4,3 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha44,2 % · 321 prohlídek
- Středočeský kraj27,0 % · 196 prohlídek
- Jihomoravský kraj17,8 % · 129 prohlídek
- ostatní11,0 % · 80 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Černá29,0 % · 18 vozidel
- Bílá16,1 % · 10 vozidel
- Černá metalíza11,3 % · 7 vozidel
- Modrá metalíza9,7 % · 6 vozidel
- Modrá8,1 % · 5 vozidel
- ostatní25,8 % · 16 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 52,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní Land Rover Range Rover 2008
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.