Land Rover Range Rover 2005

Evidováno
74
Způsobilost na STK
92,1 %
Ø nájezd (medián)
193 277 km
Dovezeno (46 ks)
62 %

Způsobilé na 30 dnů 6,5 % · Nezpůsobilé 0,9 % (celkem 7,4 % bez plné způsobilosti, z 917 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Land Rover Range Rover ročníku 2005 má v ČR 74 vozů. Křivka prodejů je už za vrcholem a začíná klesat. V provozu jich zůstává 57 vozů (77,0 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 62,2 % (46 vozů).

Ročník 200592,1 %
Model celkem94,2 %
Značka celkem93,7 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.9 Nafta 130 kW (55,4 %), 4.4 Benzín 225 kW (14,9 %), 4.2 Benzín 291 kW (8,1 %).

Barevně převládá modrá-metal (23,0 %), druhá nejčastější je černá (18,9 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 917 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2005 mělo plnou způsobilost 92,1 %. Model jako celek dosahuje 94,2 %, tento ročník je tedy o 2,1 procentního bodu pod průměrem.

Plnou způsobilost mělo 92,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,9 % ze všech prohlídek (celkem 7,4 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 193 277 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 145 772 až 249 664 km. To odpovídá asi 9 204 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (52,1 %), pak následují Středočeský kraj a Moravskoslezský kraj.

Vysoký podíl dovozů (62,2 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku41636,7 %
Brzdové zařízení25522,5 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení16214,3 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav13511,9 %
Řízení887,8 %
Výhledy797,0 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
162×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
139×
3
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
67×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
67×
5
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
65×
6
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
57×
7
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
50×
8
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
44×

Motorizace ročníku 2005

MotorPočetSTK~cena
2.9 Nafta 130 kW4192,6 %–

Z registru vozidel

Složení Land Rover Range Roveru 2005 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo26,1 % · 12 vozidel
  • Itálie13,0 % · 6 vozidel
  • Francie6,5 % · 3 vozidla
  • Slovensko6,5 % · 3 vozidla
  • Belgie4,3 % · 2 vozidla
  • ostatní země4,3 % · 2 vozidla
  • země neurčena39,1 % · 18 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha32,3 % · 296 prohlídek
  • Středočeský kraj20,1 % · 184 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj9,6 % · 88 prohlídek
  • ostatní38,1 % · 349 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Modrá metalíza23,0 % · 17 vozidel
  • Černá18,9 % · 14 vozidel
  • Šedá metalíza12,2 % · 9 vozidel
  • Černá metalíza9,5 % · 7 vozidel
  • Šedá9,5 % · 7 vozidel
  • ostatní27,0 % · 20 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
66,0 %
evidováno u 70 vozů
ABS
62,3 %
evidováno u 66 vozů
Katalyzátor
11,3 %
evidováno u 12 vozů
Pohon na plyn
10,4 %
evidováno u 11 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 45,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 3 · 70,8 %EURO 4 · 29,2 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2005 je mezi ročníky Range Roveru podprůměrný. Plná způsobilost je o 2,1 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.

Jiné ročníky Land Rover Range Roveru

Proklepněte konkrétní Land Rover Range Rover 2005

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.