Land Rover Range Rover 2012
Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 53 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.
Způsobilé na 30 dnů 6,4 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 6,4 % bez plné způsobilosti, z 499 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 4,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 392 090 Kčmedián 497 203 Kčdo 511 108 Kč
Ročník 2012 Land Rover Range Roveru má v českých registrech 53 vozů. V provozu zůstává 40 vozů (75,5 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 15 vozů (28,3 %).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 4.4 Nafta 230 kW (94,3 %), 5.0 Benzín 375 kW (5,7 %).
Nejčastější barva je černá-metal (37,7 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 499 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2012 mělo plnou způsobilost 93,3 %. Model jako celek dosahuje 94,2 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 0,9 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 93,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 6,4 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 1,8 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 2011 (95,1 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 125 729 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 78 621 až 181 333 km. To odpovídá asi 8 981 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (55,1 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 211 | 36,6 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 101 | 17,5 % |
| Výhledy | 88 | 15,3 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 62 | 10,8 % |
| Brzdové zařízení | 58 | 10,1 % |
| Identifikace vozidla | 56 | 9,7 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2012
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 4.4 Nafta 230 kW | 50 | 93,0 % | 349 900 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 194 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 100 000 km | 741 000 Kč |
| 150 000 km | 565 000 Kč |
| 200 000 km | 465 000 Kč |
| 250 000 km | 410 000 Kč |
| 300 000 km | 385 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Land Rover Range Roveru ročníku 2012 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 497 203 Kč (při mediánovém nájezdu 194 455 km). Běžné rozpětí je od 392 090 do 511 108 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 525 411 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 289 000 Kč.
S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 741 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 385 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Land Rover Range Roveru 2012 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo60,0 % · 9 vozidel
- Slovensko13,3 % · 2 vozidla
- Lucembursko6,7 % · 1 vozidlo
- Španělsko6,7 % · 1 vozidlo
- Turecká republika6,7 % · 1 vozidlo
- země neurčena6,7 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha55,1 % · 536 prohlídek
- Středočeský kraj26,2 % · 255 prohlídek
- Jihomoravský kraj18,7 % · 182 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Černá metalíza37,7 % · 20 vozidel
- Černá18,9 % · 10 vozidel
- Bílá15,1 % · 8 vozidel
- Šedá metalíza7,5 % · 4 vozidla
- Šedá5,7 % · 3 vozidla
- ostatní15,1 % · 8 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 44,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní Land Rover Range Rover 2012
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.