Land Rover Range Rover Sport 2012
Způsobilé na 30 dnů 7,0 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 7,2 % bez plné způsobilosti, z 640 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 239 000 Kčmedián 299 000 Kčdo 364 107 Kč
Land Rover Range Rover Sport ročníku 2012 má v ČR 73 vozů. V provozu jich zůstává 49 vozů (67,1 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 17,8 % (13 vozů).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.0 Nafta 188 kW (86,3 %), 3.0 Nafta 155 kW (9,6 %), 3.0 Nafta 180 kW (4,1 %).
Nejčastější barva je bílá (32,9 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 640 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2012 mělo plnou způsobilost 92,4 %. Model jako celek dosahuje 95,0 %, tento ročník je tedy o 2,6 procentního bodu pod průměrem.
Plnou způsobilost mělo 92,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 7,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 7,2 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 2,8 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 2011 (95,2 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 153 670 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 103 728 až 199 014 km. To odpovídá asi 10 976 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (53,1 %), pak následují Jihomoravský kraj a Středočeský kraj.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 84 | 62,2 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 51 | 37,8 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2012
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 3.0 Nafta 188 kW | 63 | 92,5 % | 241 750 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 212 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 100 000 km | 464 000 Kč |
| 150 000 km | 357 000 Kč |
| 200 000 km | 300 000 Kč |
| 250 000 km | 274 000 Kč |
| 300 000 km | 240 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Land Rover Range Rover Sportu ročníku 2012 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 299 000 Kč (při mediánovém nájezdu 212 205 km). Běžné rozpětí je od 239 000 do 364 107 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 425 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 170 311 Kč.
S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 464 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 240 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Land Rover Range Rover Sportu 2012 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo53,8 % · 7 vozidel
- Itálie23,1 % · 3 vozidla
- Belgie7,7 % · 1 vozidlo
- Rakousko7,7 % · 1 vozidlo
- Slovensko7,7 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha25,5 % · 163 prohlídek
- Jihomoravský kraj11,4 % · 73 prohlídek
- Středočeský kraj11,1 % · 71 prohlídek
- ostatní52,0 % · 333 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Bílá32,9 % · 24 vozidel
- Černá13,7 % · 10 vozidel
- Černá metalíza13,7 % · 10 vozidel
- Hnědá metalíza12,3 % · 9 vozidel
- Šedá metalíza11,0 % · 8 vozidel
- ostatní16,4 % · 12 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 39,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2012 je mezi ročníky Range Rover Sportu podprůměrný. Plná způsobilost je o 2,6 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.
Proklepněte konkrétní Land Rover Range Rover Sport 2012
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.