Land Rover Range Rover Sport 2006
Způsobilé na 30 dnů 5,5 % · Nezpůsobilé 0,5 % (celkem 6,0 % bez plné způsobilosti, z 1 599 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 7,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 94 652 Kčmedián 139 093 Kčdo 169 000 Kč
Land Rover Range Rover Sport ročníku 2006 má v ČR 171 vozů. Model byl ve fázi, kdy popularita rostla. V provozu jich zůstává 84 vozů (49,1 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 39,2 % (67 vozů).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.7 Nafta 140 kW (78,4 %), 4.2 Benzín 287 kW (12,9 %), 2.7 Benzín 140 kW (4,1 %).
Nejčastější barva je černá (32,7 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 599 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2006 mělo plnou způsobilost 93,5 %. Model jako celek dosahuje 95,0 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 1,5 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 93,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,5 % ze všech prohlídek (celkem 6,0 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 195 342 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 139 414 až 250 350 km. To odpovídá asi 9 767 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (46,4 %), pak následují Jihomoravský kraj a Středočeský kraj.
Vysoký podíl dovozů (39,2 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 371 | 34,3 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 230 | 21,2 % |
| Brzdové zařízení | 165 | 15,2 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 119 | 11,0 % |
| Řízení | 74 | 6,8 % |
| Výhledy | 73 | 6,7 % |
| Identifikace vozidla | 51 | 4,7 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2006
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.7 Nafta 140 kW | 134 | 93,2 % | 107 831 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 267 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 150 000 km | 230 000 Kč |
| 200 000 km | 173 000 Kč |
| 250 000 km | 148 000 Kč |
| 300 000 km | 124 000 Kč |
| 350 000 km | 116 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Land Rover Range Rover Sportu ročníku 2006 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 139 093 Kč (při mediánovém nájezdu 266 500 km). Běžné rozpětí je od 94 652 do 169 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 169 540 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 77 274 Kč.
S nájezdem 150 000 km vychází odhad na 230 000 Kč, s nájezdem 350 000 km na 116 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Land Rover Range Rover Sportu 2006 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Itálie29,9 % · 20 vozidel
- Belgie9,0 % · 6 vozidel
- Německo9,0 % · 6 vozidel
- Francie4,5 % · 3 vozidla
- Nizozemsko3,0 % · 2 vozidla
- ostatní země17,9 % · 12 vozidel
- země neurčena26,9 % · 18 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha17,6 % · 282 prohlídek
- Jihomoravský kraj11,4 % · 183 prohlídek
- Středočeský kraj8,9 % · 143 prohlídek
- ostatní62,0 % · 991 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Černá32,7 % · 56 vozidel
- Černá metalíza10,5 % · 18 vozidel
- Červená metalíza10,5 % · 18 vozidel
- Modrá metalíza10,5 % · 18 vozidel
- Zelená metalíza9,4 % · 16 vozidel
- ostatní26,3 % · 45 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 33,1 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní Land Rover Range Rover Sport 2006
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.