Land Rover Range Rover Sport 2014

Evidováno
72
Způsobilost na STK
96,4 %
Ø nájezd (medián)
133 965 km
Dovezeno (22 ks)
31 %

Způsobilé na 30 dnů 3,5 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 3,5 % bez plné způsobilosti, z 538 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 399 000 Kčmedián 434 496 Kčdo 603 476 Kč

Land Rover Range Rover Sport ročníku 2014 má v ČR 72 vozů. V provozu jich zůstává 58 vozů (80,6 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 30,6 % (22 vozů).

Ročník 201496,4 %
Model celkem95,0 %
Značka celkem93,7 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.0 Nafta 215 kW (48,6 %), 3.0 Nafta 190 kW (29,2 %), 5.0 Benzín 375 kW (8,3 %).

Barevně převládá šedá (19,4 %), druhá nejčastější je bílá (16,7 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 538 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2014 mělo plnou způsobilost 96,4 %. Model jako celek dosahuje 95,0 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,5 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 96,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 3,5 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 4,1 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2012 (92,4 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 133 965 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 92 577 až 182 775 km. To odpovídá asi 11 164 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (54,0 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Středočeský kraj.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
27×
2
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
14×
3
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
14×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
13×
5
Zařízení k omezení emisí namontované výrobcem chybí, je změněno nebo je zjevně poškozené. V případě vozidla vybaveného filtrem pevných částic s emisní normou EURO 5 (V), EURO 6 (VI) je tato podmínka splněna také v případě, že je naměřena hodnota kouřivosti vyšší než 0,25 m
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.1.1
9×
6
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
9×
7
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
8×
8
Naměřená hodnota kouřivosti přesahuje úroveň korigovaného součinitele absorpce uvedenou na štítku výrobce.
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.1
8×

Cenový odhad

399 000
od Kč
434 496
medián Kč
603 476
do Kč

Při nájezdu kolem 189 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
100 000 km592 000 Kč
150 000 km488 000 Kč
200 000 km412 000 Kč
250 000 km385 000 Kč
300 000 km333 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Land Rover Range Rover Sportu ročníku 2014 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 434 496 Kč (při mediánovém nájezdu 189 261 km). Běžné rozpětí je od 399 000 do 603 476 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 651 431 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 271 980 Kč.

S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 592 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 333 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Land Rover Range Rover Sportu 2014 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo45,5 % · 10 vozidel
  • Itálie22,7 % · 5 vozidel
  • Slovensko13,6 % · 3 vozidla
  • Rakousko9,1 % · 2 vozidla
  • Francie4,5 % · 1 vozidlo
  • země neurčena4,5 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha48,0 % · 258 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj21,4 % · 115 prohlídek
  • Středočeský kraj19,5 % · 105 prohlídek
  • ostatní11,2 % · 60 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá19,4 % · 14 vozidel
  • Bílá16,7 % · 12 vozidel
  • Černá15,3 % · 11 vozidel
  • Černá metalíza12,5 % · 9 vozidel
  • Šedá metalíza9,7 % · 7 vozidel
  • ostatní26,4 % · 19 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
38,1 %
evidováno u 145 vozů
ABS
37,0 %
evidováno u 141 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 38,1 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 5 · 95,2 %EURO 6 · 3,4 %EURO 4 · 1,4 %

Jiné ročníky Land Rover Range Rover Sportu

Proklepněte konkrétní Land Rover Range Rover Sport 2014

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.