Land Rover Range Rover Sport 2008
Způsobilé na 30 dnů 5,0 % · Nezpůsobilé 0,4 % (celkem 5,4 % bez plné způsobilosti, z 1 249 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 118 082 Kčmedián 141 908 Kčdo 154 952 Kč
V roce 2008 eviduje registr Land Rover Range Rover Sportu 136 vozů. Počet registrací po vrcholu postupně klesá. V provozu jich zůstává 88 vozů (64,7 %); ze zahraničí dovezeno 66 vozů (48,5 %).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.6 Nafta 200 kW (65,4 %), 2.7 Nafta 140 kW (30,1 %), 4.2 Benzín 287 kW (4,4 %).
Barevně převládá černá (27,9 %), druhá nejčastější je černá-metal (16,9 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 249 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2008 mělo plnou způsobilost 94,3 %. Model jako celek dosahuje 95,0 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 0,7 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 94,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,4 % ze všech prohlídek (celkem 5,4 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 187 734 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 127 648 až 240 071 km. To odpovídá asi 10 430 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (46,4 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.
Vysoký podíl dovozů (48,5 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 284 | 38,9 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 132 | 18,1 % |
| Brzdové zařízení | 110 | 15,0 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 76 | 10,4 % |
| Výhledy | 68 | 9,3 % |
| Řízení | 61 | 8,3 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2008
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 3.6 Nafta 200 kW | 89 | 93,5 % | 156 848 Kč |
| 2.7 Nafta 140 kW | 41 | 95,5 % | 133 868 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 269 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 150 000 km | 230 000 Kč |
| 200 000 km | 181 000 Kč |
| 250 000 km | 154 000 Kč |
| 300 000 km | 129 000 Kč |
| 350 000 km | 121 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Land Rover Range Rover Sportu ročníku 2008 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 141 908 Kč (při mediánovém nájezdu 269 336 km). Běžné rozpětí je od 118 082 do 154 952 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 160 612 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 96 319 Kč.
S nájezdem 150 000 km vychází odhad na 230 000 Kč, s nájezdem 350 000 km na 121 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Land Rover Range Rover Sportu 2008 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo33,3 % · 22 vozidel
- Itálie28,8 % · 19 vozidel
- Rakousko6,1 % · 4 vozidla
- Slovensko6,1 % · 4 vozidla
- Lucembursko4,5 % · 3 vozidla
- ostatní země10,6 % · 7 vozidel
- země neurčena10,6 % · 7 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha19,5 % · 243 prohlídek
- Středočeský kraj11,8 % · 148 prohlídek
- Jihomoravský kraj10,6 % · 133 prohlídek
- ostatní58,0 % · 725 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Černá27,9 % · 38 vozidel
- Černá metalíza16,9 % · 23 vozidel
- Bílá14,0 % · 19 vozidel
- Modrá metalíza8,8 % · 12 vozidel
- Šedá metalíza8,8 % · 12 vozidel
- ostatní23,5 % · 32 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 39,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní Land Rover Range Rover Sport 2008
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.