Kia Stonic 2018

1.4 Benzín 73 kW

Kód motoru: G4LC

Specifikace motoru

Benzín
Palivo
73 kW
Výkon (99 k)
~1 400 cm³
Objem
5,6 l/100 km
Ø spotřeba
127 g/km
Ø CO₂
172 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 6· Ø hmotnost 1 177 kg· rozvor 2 580 mm· délka 4 140 mm
Zahrnuté varianty paliva: benzín

Charakter motoru

Atmosférický nebo lehce přeplňovaný benzínový motor v této výkonové třídě je typický pro základní motorizace. Nevyžaduje prémiová paliva a jeho mechanika je poměrně odolná.

Evidováno
147
V provozu
143
Způsobilost na STK
97,9 %
STK kontrol
636

Způsobilé na 30 dnů 2,0 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,0 % bez plné způsobilosti, z 636 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 241 654 Kčmedián 261 414 Kčdo 271 628 Kč

V nabídce Kie Stonicu ročníku 2018 obsadila motorizace 1.4 Benzín 73 kW první pozici: 147 vozů (62,3 % ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem G4LC.

Tato motorizace97,9 %
Ročník celkem98,2 %
Model celkem98,5 %
Značka celkem94,1 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km97,8 %
100-200 000 km93,2 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 97,9 % (636 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2018 (ročník průměrně 98,2 %).

Plnou způsobilost mělo 97,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,0 % bez plné způsobilosti).

Na co se zaměřit u motorizace 1.4 Benzín 73 kW

Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.

ZávadaČastěji
Zadní stěrač chybí nebo nestírá celou plochuVýhledy · kód 3.4.2.1A1,41×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Zadní stěrač chybí nebo nestírá celou plochukód 3.4.2.16 let57

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

0,2 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Další motorizace Kie Stonicu 2018

Cenový odhad

241 654
od Kč
261 414
medián Kč
271 628
do Kč

Při nájezdu kolem 85 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km312 000 Kč
50 000 km286 000 Kč
75 000 km263 000 Kč
100 000 km253 000 Kč
125 000 km237 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 1.4 Benzín 73 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 261 414 Kč (při typickém nájezdu 84 501 km). Běžné rozmezí je 241 654–271 628 Kč.

Cenově odpovídá mediánu ročníku 2018 (254 625 Kč).

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 312 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 237 000 Kč.

Jiné ročníky Kie Stonicu

Proklepněte konkrétní Kii Stonic 2018 1.4 Benzín 73 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.