Kia Stonic 2023

Evidováno
157
Způsobilost na STK
99,4 %
Ø nájezd (medián)
13 040 km
Dovezeno (0 ks)
0 %

Způsobilé na 30 dnů 0,6 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,6 % bez plné způsobilosti, z 311 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 319 900 Kčmedián 331 925 Kčdo 357 945 Kč

Ročník 2023 Kie Stonicu má v českých registrech 157 vozů. V provozu zůstává 129 vozů (82,2 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 0 vozů (0,0 %).

Ročník 202399,3 %
Model celkem98,5 %
Značka celkem94,1 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.2 Benzín 62 kW (63,1 %), 1.0 Benzín 74 kW (36,9 %).

Barevně převládá šedá (25,5 %), druhá nejčastější je bílá (20,4 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 311 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2023 mělo plnou způsobilost 99,3 %. Model jako celek dosahuje 98,5 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 0,8 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 99,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 0,6 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 0,6 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 13 040 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 3 504 až 37 781 km. To odpovídá asi 4 347 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (58,7 %), pak následují Jihomoravský kraj a Jihočeský kraj.

Podíl dovozů (0,0 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
5×
2
Vozidlo je vybaveno poklicemi kol, které brání v provedení předepsaných kontrolních úkonů.
Identifikace vozidla · kód 0.3.3
1×
3
Povinný štítek výrobce je nečitelný nebo předepsané údaje na štítku chybí (vyžaduje se vždy alespoň označení výrobce vozidla, VIN/ výrobní číslo podvozku).
Identifikace vozidla · kód 0.2.2.1.3
1×
Zobrazit další 1 závadu
4
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
1×

Motorizace ročníku 2023

MotorPočetSTK~cena
1.2 Benzín 62 kW9999,0 %320 000 Kč
1.0 Benzín 74 kW58100,0 %339 118 Kč

Cenový odhad

319 900
od Kč
331 925
medián Kč
357 945
do Kč

Při nájezdu kolem 54 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km356 000 Kč
50 000 km334 000 Kč
75 000 km309 000 Kč
100 000 km291 000 Kč
125 000 km269 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Kia Stonicu ročníku 2023 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 331 925 Kč (při mediánovém nájezdu 53 756 km). Běžné rozpětí je od 319 900 do 357 945 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 386 272 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 297 900 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 356 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 269 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Kie Stonicu 2023 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha33,8 % · 105 prohlídek
  • Jihomoravský kraj12,2 % · 38 prohlídek
  • Jihočeský kraj11,6 % · 36 prohlídek
  • ostatní42,4 % · 132 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá25,5 % · 40 vozidel
  • Bílá20,4 % · 32 vozidel
  • Modrá20,4 % · 32 vozidel
  • Červená17,2 % · 27 vozidel
  • Žlutá12,1 % · 19 vozidel
  • ostatní4,5 % · 7 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
8,6 %
evidováno u 100 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 100,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,3 %EURO 5 · 0,5 %EURO 1 · 0,1 %EURO 4 · 0,1 %

Majitelé a osud v registru

Z 1 167 vozů Kie Stonicu 2023 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
50,3 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,8 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
81,2 %
vyvezeno 18,6 % · zaniklo 0,0 %

Jiné ročníky Kie Stonicu

Proklepněte konkrétní Kii Stonic 2023

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.