Kia Stonic 2022

Evidováno
168
Způsobilost na STK
99,0 %
Ø nájezd (medián)
26 732 km
Dovezeno (0 ks)
0 %

Způsobilé na 30 dnů 1,0 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,0 % bez plné způsobilosti, z 403 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 270 000 Kčmedián 314 488 Kčdo 325 331 Kč

V roce 2022 eviduje registr Kie Stonicu 168 vozů. Počet registrací po vrcholu postupně klesá. V provozu jich zůstává 163 vozů (97,0 %); ze zahraničí dovezeno 0 vozů (0,0 %).

Ročník 202299,0 %
Model celkem98,5 %
Značka celkem94,1 %

Jak ročník stárne

Kie Stonicu 2022 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky98,3 %20 000 až 40 000 km

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.2 Benzín 62 kW (76,2 %), 1.0 Benzín 74 kW (23,8 %).

Barevně převládá bílá (29,8 %), druhá nejčastější je červená (28,6 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 403 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2022 mělo plnou způsobilost 99,0 %. Model jako celek dosahuje 98,5 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 99,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 1,0 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,7 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2021 (97,3 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 26 732 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 13 474 až 40 084 km. To odpovídá asi 6 683 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (43,1 %), pak následují Středočeský kraj a Moravskoslezský kraj.

Podíl dovozů (0,0 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Stěrač zadního skla chybí nebo ramínko dostatečně nestírá v celé ploše.
Výhledy · kód 3.4.2.1
6×
2
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
6×
3
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
5×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Zjištění z OBD značí zjevně nesprávnou funkci / nekompatibilní softwarová verze / s vozidlem nelze navázat komunikaci.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.4
2×
5
Vozidlo je vybaveno poklicemi kol, které brání v provedení předepsaných kontrolních úkonů.
Identifikace vozidla · kód 0.3.3
2×
6
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
2×
7
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
2×
8
Konstrukce sedadla je poškozená nebo nadměrně opotřebená (sedák / opěradlo), prasklá, deformovaná nebo neúplná (např. chybí opěrky hlavy) nebo poškození sedadla může způsobit zranění přepravované osoby (např. chybějící polstrování) nebo typ sedadla (provedení) neodpovídá požadavkům.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.6.1.2
1×

Motorizace ročníku 2022

MotorPočetSTK~cena
1.2 Benzín 62 kW12899,3 %320 000 Kč
1.0 Benzín 74 kW4098,1 %273 742 Kč

Cenový odhad

270 000
od Kč
314 488
medián Kč
325 331
do Kč

Při nájezdu kolem 44 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km331 000 Kč
50 000 km310 000 Kč
75 000 km286 000 Kč
100 000 km269 000 Kč
125 000 km248 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Kia Stonicu ročníku 2022 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 314 488 Kč (při mediánovém nájezdu 44 383 km). Běžné rozpětí je od 270 000 do 325 331 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 350 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 237 003 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 331 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 248 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Kie Stonicu 2022 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha41,2 % · 166 prohlídek
  • Středočeský kraj30,5 % · 123 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj23,8 % · 96 prohlídek
  • ostatní4,5 % · 18 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá29,8 % · 50 vozidel
  • Červená28,6 % · 48 vozidel
  • Modrá16,7 % · 28 vozidel
  • Šedá14,3 % · 24 vozidel
  • Žlutá9,5 % · 16 vozidel
  • ostatní1,2 % · 2 vozidla

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
11,1 %
evidováno u 101 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 77,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,7 %EURO 5 · 0,3 %

Majitelé a osud v registru

Z 912 vozů Kie Stonicu 2022 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
45,4 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,7 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
82,8 %
vyvezeno 16,8 % · zaniklo 0,2 %

Jiné ročníky Kie Stonicu

Proklepněte konkrétní Kii Stonic 2022

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.