Kia Stonic 2018
Způsobilé na 30 dnů 1,8 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,8 % bez plné způsobilosti, z 1 012 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 233 990 Kčmedián 254 625 Kčdo 272 782 Kč
V roce 2018 eviduje registr Kie Stonicu 236 vozů. Model byl ve fázi, kdy popularita rostla. V provozu jich zůstává 226 vozů (95,8 %); ze zahraničí dovezeno 9 vozů (3,8 %).
Jak ročník stárne
Kie Stonicu 2018 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 8 let klesla plná způsobilost o 1,2 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 98,2 % | 20 000 až 40 000 km |
| 6 let | 97,0 % | 30 000 až 70 000 km |
| 8 let | 97,1 % | 40 000 až 90 000 km |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.4 Benzín 73 kW (62,3 %), 1.2 Benzín 62 kW (33,5 %), 1.0 Benzín 88 kW (2,5 %).
Barevně převládá bílá (25,8 %), druhá nejčastější je červená (23,3 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 012 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2018 mělo plnou způsobilost 98,2 %. Model jako celek dosahuje 98,5 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.
Plnou způsobilost mělo 98,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,8 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 1,8 % bez plné způsobilosti).
Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 35,5 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 46 316 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 29 654 až 68 647 km. To odpovídá asi 5 789 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (38,7 %), pak následují Ústecký kraj a Moravskoslezský kraj.
Podíl dovozů (3,8 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Výhledy | 78 | 39,4 % |
| Identifikace vozidla | 60 | 30,3 % |
| Brzdové zařízení | 60 | 30,3 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Na co se zaměřit u ročníku 2018
Závady, které technici u Kie Stonicu 2018 zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Profil ročníku se od celého modelu může lišit.
| Závada | Častěji | |
|---|---|---|
| Zadní stěrač chybí nebo nestírá celou plochuVýhledy · kód 3.4.2.1 | A | 1,52× |
Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021
Kdy se tyto závady objevují poprvé
Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.
| Závada | Obvykle poprvé v | Vozidel |
|---|---|---|
| Zadní stěrač chybí nebo nestírá celou plochukód 3.4.2.1 | 6 let | 57 |
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2018
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.4 Benzín 73 kW | 147 | 97,9 % | 261 414 Kč |
| 1.2 Benzín 62 kW | 79 | 99,1 % | 240 087 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 85 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 25 000 km | 306 000 Kč |
| 50 000 km | 281 000 Kč |
| 75 000 km | 256 000 Kč |
| 100 000 km | 247 000 Kč |
| 125 000 km | 230 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Kia Stonicu ročníku 2018 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 254 625 Kč (při mediánovém nájezdu 85 000 km). Běžné rozpětí je od 233 990 do 272 782 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 279 400 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 210 175 Kč.
S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 306 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 230 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Kie Stonicu 2018 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Belgie22,2 % · 2 vozidla
- Itálie22,2 % · 2 vozidla
- Německo22,2 % · 2 vozidla
- Rakousko22,2 % · 2 vozidla
- Francie11,1 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj38,7 % · 400 prohlídek
- Ústecký kraj30,9 % · 319 prohlídek
- Moravskoslezský kraj30,4 % · 314 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Bílá25,8 % · 61 vozidel
- Červená23,3 % · 55 vozidel
- Šedá15,3 % · 36 vozidel
- Žlutá14,8 % · 35 vozidel
- Modrá6,4 % · 15 vozidel
- ostatní14,4 % · 34 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 48,4 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 1 132 vozů Kie Stonicu 2018 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Proklepněte konkrétní Kii Stonic 2018
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.