Kia Sportage 2026

Evidováno
215
Způsobilost na STK
98,3 %
Ø nájezd (medián)
1 712 km
Dovezeno (3 ks)
1 %

Způsobilé na 30 dnů 1,7 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,7 % bez plné způsobilosti, z 291 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 709 980 Kčmedián 749 980 Kčdo 814 264 Kč

V roce 2026 eviduje registr Kie Sportage 215 vozů. V provozu jich zůstává 215 vozů (100,0 %); ze zahraničí dovezeno 3 vozy (1,4 %).

Ročník 202698,3 %
Model celkem93,8 %
Značka celkem94,1 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Benzín 110 kW (70,2 %), 1.6 Benzín 132 kW (15,8 %), 1.6 Benzín 118 kW (14,0 %).

Nejčastější barva je šedá (38,1 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 291 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2026 mělo plnou způsobilost 98,3 %. Model jako celek dosahuje 93,8 %, tento ročník je tedy o 4,5 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 98,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,7 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 1,7 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je 1 712 km, běžně v rozmezí 700 až 3 933 km.

Nejvíc kusů je v Praze (57,3 %), pak následují Středočeský kraj a Moravskoslezský kraj.

Podíl dovozů (1,4 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
5×

Motorizace ročníku 2026

MotorPočetSTK~cena
1.6 Benzín 110 kW15199,0 %732 980 Kč

Cenový odhad

709 980
od Kč
749 980
medián Kč
814 264
do Kč

Při nájezdu do 1 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km715 000 Kč
50 000 km666 000 Kč
75 000 km606 000 Kč
100 000 km572 000 Kč
125 000 km477 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Kia Sportage ročníku 2026 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 749 980 Kč (při mediánovém nájezdu 5 km). Běžné rozpětí je od 709 980 do 814 264 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 883 041 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 659 980 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 715 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 477 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Kie Sportage 2026 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Slovensko100,0 % · 3 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha18,9 % · 55 prohlídek
  • Středočeský kraj11,0 % · 32 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj3,1 % · 9 prohlídek
  • ostatní67,0 % · 195 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá38,1 % · 82 vozidel
  • Bílá26,0 % · 56 vozidel
  • Zelená13,0 % · 28 vozidel
  • Červená11,6 % · 25 vozidel
  • Černá10,2 % · 22 vozidel
  • ostatní0,9 % · 2 vozidla

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
16,5 %
evidováno u 242 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 100,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,9 %EURO 4 · 0,1 %

Majitelé a osud v registru

Z 1 462 vozů Kie Sportage 2026 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
58,8 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,2 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
96,7 %
vyvezeno 3,3 % · zaniklo 0,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2026 patří u Sportage k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 4,5 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Kie Sportage

Proklepněte konkrétní Kii Sportage 2026

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.