Kia Sportage 2009
2.0 Benzín+LPG 104 kW
Specifikace motoru
Charakter motoru
Větší benzínový motor s vyšším výkonem si pro dlouhou životnost žádá kvalitní olej a šetrný styl jízdy, zejména v prvních minutách po studeném startu.
Způsobilé na 30 dnů 7,8 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 7,8 % bez plné způsobilosti, z 449 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 52 000 Kčobvykle 68 000 Kčdo 81 000 Kč
2.0 Benzín+LPG 104 kW je třetí nejpočetnější motorizace u Kie Sportage ročníku 2009. V registrech je evidováno 42 vozů (7,7 % ročníku).
V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem G4GC.
Způsobilost na STK podle nájezdu
Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.
| Pásmo nájezdu | Způsobilost na STK |
|---|---|
| do 100 000 km | 92,2 % |
| 100-200 000 km | 93,1 % |
| 200-300 000 km | 90,2 % |
Spolehlivost mezi motory ročníku
Plná způsobilost tohoto motoru je 91,8 % (449 prohlídek), tedy o 2,9 procentního bodu pod průměrem mezi motory ročníku 2009 (ročník průměrně 94,7 %).
Plnou způsobilost mělo 91,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 7,8 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 7,8 % bez plné způsobilosti).
Na co se zaměřit u motorizace 2.0 Benzín+LPG 104 kW
Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.
| Závada | Častěji | |
|---|---|---|
| Nesvítí osvětlení registrační značkySvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.2 | B | 1,45× |
Další vážné závady se v našich datech neobjevují častěji, než je u stejně starých vozů běžné.
Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021
Kdy se tyto závady objevují poprvé
Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.
| Závada | Obvykle poprvé v | Vozidel |
|---|---|---|
| Opotřebený mechanismus parkovací brzdykód 1.1.6.2.1 | 12 let | 1 280 |
| Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.1 | 12 let | 2 569 |
| Povrchová koroze rámu (bez vlivu na pevnost)kód 6.1.1.3.1 | 12 let | 3 437 |
| Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.2 | 13 let | 219 |
| Zadní stěrač chybí nebo nestírá celou plochukód 3.4.2.1 | 13 let | 551 |
Zobrazit všech 9 závad
| Závada | Obvykle poprvé v | Vozidel |
|---|---|---|
| Netěsnost posilovače řízeníkód 2.1.5.1.1 | 15 let | 94 |
| Poškozené krycí sklo světlometu (funkce zachována)kód 4.1.1.2.1 | 15 let | 2 947 |
| Poškozené nebo uvolněné palivové potrubíkód 6.1.3.5.1 | 16 let | 494 |
| Netěsnost převodky řízeníkód 2.1.1.5.1 | 16 let | 392 |
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Další motorizace Kie Sportage 2009
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 212 000 km, obvyklém v inzerci. Odhad z cen srovnatelných vozů.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 100 000 km | 114 000 Kč |
| 150 000 km | 88 000 Kč |
| 200 000 km | 69 000 Kč |
| 250 000 km | 60 000 Kč |
| 300 000 km | 50 000 Kč |
Cenový odhad pro tuto motorizaci
Motorizace 2.0 Benzín+LPG 104 kW vychází při nájezdu kolem 212 000 km na přibližně 68 000 Kč. Polovina srovnatelných vozů se nabízí mezi 52 000 a 81 000 Kč.
S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 114 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 50 000 Kč.
Doporučení
V datech patří mezi nejrizikovější motorizace ročníku. Zvažte jiné alternativy nebo buďte extra důkladní při kontrole.
Statistiky jsou ale jen vodítko, před koupí konkrétního vozu si vždy ověřte jeho skutečný technický stav (předkupní prohlídka, servisní historie, prověření VIN).