Kia Rio 2001
Způsobilé na 30 dnů 5,0 % · Nezpůsobilé 2,6 % (celkem 7,6 % bez plné způsobilosti, z 1 105 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 11,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Ročník 2001 Kie Rio má v českých registrech 167 vozů. V provozu zůstává 27 vozů (16,2 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 144 vozů (86,2 %).
Jak ročník stárne
Kie Rio 2001 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 10 let a 16 let klesla plná způsobilost o 4,0 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 10 let | 85,7 % | - |
| 12 let | 89,9 % | - |
| 14 let | 87,3 % | - |
| 16 let | 81,7 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.3 Benzín 55 kW (55,1 %), 1.5 Benzín 72 kW (37,1 %), 1.5 Benzín (4,8 %).
Barevně převládá modrá-metal (22,8 %), druhá nejčastější je šedá-metal (16,8 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 105 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2001 mělo plnou způsobilost 91,4 %. Model jako celek dosahuje 94,0 %, tento ročník je tedy o 2,5 procentního bodu pod průměrem.
Plnou způsobilost mělo 91,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,0 % a „Nezpůsobilé“ 2,6 % ze všech prohlídek (celkem 7,6 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 134 370 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 104 517 až 166 067 km. To odpovídá asi 5 375 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Ústeckém kraji (39,1 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Středočeský kraj.
Vysoký podíl dovozů (86,2 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 1 104 | 40,0 % |
| Brzdové zařízení | 700 | 25,4 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 458 | 16,6 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 298 | 10,8 % |
| Řízení | 112 | 4,1 % |
| Výhledy | 86 | 3,1 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2001
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.3 Benzín 55 kW | 92 | 90,9 % | – |
| 1.5 Benzín 72 kW | 62 | 92,9 % | – |
Z registru vozidel
Složení Kie Rio 2001 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo32,6 % · 47 vozidel
- Itálie9,7 % · 14 vozidel
- Rakousko4,9 % · 7 vozidel
- Německo (NDR)2,8 % · 4 vozidla
- Švýcarsko1,4 % · 2 vozidla
- ostatní země1,4 % · 2 vozidla
- země neurčena47,2 % · 68 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Ústecký kraj18,0 % · 199 prohlídek
- Moravskoslezský kraj14,3 % · 158 prohlídek
- Středočeský kraj13,8 % · 152 prohlídek
- ostatní53,9 % · 596 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Modrá metalíza22,8 % · 38 vozidel
- Šedá metalíza16,8 % · 28 vozidel
- Zelená metalíza15,0 % · 25 vozidel
- Červená základní12,6 % · 21 vozidel
- Stříbrná metalíza8,4 % · 14 vozidel
- ostatní24,6 % · 41 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 2,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2001 je mezi ročníky Rio podprůměrný. Plná způsobilost je o 2,5 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.
Proklepněte konkrétní Kii Rio 2001
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.