Jeep Grand Cherokee 2016
3.0 Nafta 184 kW
Specifikace motoru
Charakter motoru
Větší turbodiesel cílí na vyšší výkon a schopnost tahat těžké přívěsy. Platí se to ale vyššími provozními náklady a komplikovanější údržbou.
U dieselů v tomto stáří je klíčové prověřit stav DPF filtru, EGR ventilu, vstřikovačů a systému common-rail. Servisní historie s doloženými výměnami oleje a paliva je zásadní.
Způsobilé na 30 dnů 5,1 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 5,1 % bez plné způsobilosti, z 790 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 339 000 Kčmedián 393 241 Kčdo 415 000 Kč
V nabídce Jeepu Grand Cherokee ročníku 2016 obsadila motorizace 3.0 Nafta 184 kW první pozici: 145 vozů (88,4 % ročníku).
V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem 63D (dalších 5 kódových variant bylo postaveno na stejných mechanických dílech).
Způsobilost na STK podle nájezdu
Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.
| Pásmo nájezdu | Způsobilost na STK |
|---|---|
| do 100 000 km | 93,2 % |
| 100-200 000 km | 94,0 % |
| 200-300 000 km | 97,5 % |
Spolehlivost mezi motory ročníku
Plná způsobilost tohoto motoru je 94,9 % (790 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2016 (ročník průměrně 94,7 %).
Plnou způsobilost mělo 94,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,1 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 5,1 % bez plné způsobilosti).
Na co se zaměřit u motorizace 3.0 Nafta 184 kW
Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.
| Závada | Častěji | |
|---|---|---|
| Menší poškození čelního sklaVýhledy · kód 3.2.1.2 | A | 1,38× |
Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021
Kdy se tyto závady objevují poprvé
Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.
| Závada | Obvykle poprvé v | Vozidel |
|---|---|---|
| Menší poškození čelního sklakód 3.2.1.2 | 17 let | 257 |
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Rozložení kódů motoru
Z 145 vozidel této motorizace se v registru eviduje 5 různých kódů motoru:
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 179 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 100 000 km | 506 000 Kč |
| 150 000 km | 424 000 Kč |
| 200 000 km | 375 000 Kč |
| 250 000 km | 332 000 Kč |
| 300 000 km | 289 000 Kč |
Cenový odhad pro tuto motorizaci
Motorizace 3.0 Nafta 184 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 393 241 Kč (při typickém nájezdu 179 036 km). Běžné rozmezí je 339 000–415 000 Kč.
Cenově odpovídá mediánu ročníku 2016 (399 398 Kč).
S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 506 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 289 000 Kč.