Jeep Grand Cherokee 2016

Evidováno
164
Způsobilost na STK
94,7 %
Ø nájezd (medián)
117 200 km
Dovezeno (52 ks)
32 %

Způsobilé na 30 dnů 5,2 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 5,2 % bez plné způsobilosti, z 958 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 339 990 Kčmedián 399 398 Kčdo 433 120 Kč

V roce 2016 eviduje registr Jeepu Grand Cherokee 164 vozů. V provozu jich zůstává 162 vozů (98,8 %); ze zahraničí dovezeno 52 vozů (31,7 %).

Ročník 201694,7 %
Model celkem92,3 %
Značka celkem92,3 %

Jak ročník stárne

Jeepu Grand Cherokee 2016 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky92,5 % -
6 let93,9 % -
8 let95,0 % -
10 let96,3 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.0 Nafta 184 kW (88,4 %), 3.0 Nafta (4,3 %), 3.6 Benzín 213 kW (3,0 %).

Nejčastější barva je černá (31,1 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 958 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2016 mělo plnou způsobilost 94,7 %. Model jako celek dosahuje 92,3 %, tento ročník je tedy o 2,4 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 94,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 5,2 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,3 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2015 (93,5 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 117 200 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 77 768 až 161 801 km. To odpovídá asi 11 720 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (37,4 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Brzdové zařízení16333,3 %
Výhledy8517,4 %
Identifikace vozidla6513,3 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení6413,1 %
Podvozek a části připevněné k podvozku6112,5 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav5110,4 %

Nejčastější závady STK

1
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
79×
2
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
65×
3
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
30×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
27×
5
Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy.
Brzdové zařízení · kód 1.1.6.2.1
26×
6
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
23×
7
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
19×
8
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
16×

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

3,4 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 1 428 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2016

MotorPočetSTK~cena
3.0 Nafta 184 kW14594,9 %393 241 Kč

Cenový odhad

339 990
od Kč
399 398
medián Kč
433 120
do Kč

Při nájezdu kolem 179 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
100 000 km514 000 Kč
150 000 km432 000 Kč
200 000 km382 000 Kč
250 000 km338 000 Kč
300 000 km294 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Jeep Grand Cherokee ročníku 2016 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 399 398 Kč (při mediánovém nájezdu 178 953 km). Běžné rozpětí je od 339 990 do 433 120 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 490 499 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 299 999 Kč.

S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 514 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 294 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Jeepu Grand Cherokee 2016 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo51,9 % · 27 vozidel
  • Itálie28,8 % · 15 vozidel
  • Belgie3,8 % · 2 vozidla
  • Rakousko3,8 % · 2 vozidla
  • Francie1,9 % · 1 vozidlo
  • ostatní země9,6 % · 5 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha37,4 % · 369 prohlídek
  • Středočeský kraj33,5 % · 331 prohlídek
  • Jihomoravský kraj29,1 % · 287 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá31,1 % · 51 vozidel
  • Bílá25,0 % · 41 vozidel
  • Šedá23,8 % · 39 vozidel
  • Červená10,4 % · 17 vozidel
  • Hnědá6,1 % · 10 vozidel
  • ostatní3,7 % · 6 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
61,6 %
evidováno u 319 vozů
ABS
15,6 %
evidováno u 81 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 67,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 87,7 %EURO 5 · 11,4 %EURO 4 · 0,6 %EURO 3 · 0,3 %

Majitelé a osud v registru

Z 518 vozů Jeepu Grand Cherokee 2016 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
76,4 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
2 záznamy
medián na vozidlo
Dokončené období držení
1,8 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
92,9 %
vyvezeno 5,8 % · zaniklo 0,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2016 patří u Grand Cherokee k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,4 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Jeepu Grand Cherokee

Proklepněte konkrétní Jeep Grand Cherokee 2016

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.