Jeep Grand Cherokee 2017

Evidováno
156
Způsobilost na STK
95,1 %
Ø nájezd (medián)
105 911 km
Dovezeno (43 ks)
28 %

Způsobilé na 30 dnů 4,4 % · Nezpůsobilé 0,4 % (celkem 4,8 % bez plné způsobilosti, z 788 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 399 000 Kčmedián 449 900 Kčdo 549 000 Kč

Ročník 2017 Jeepu Grand Cherokee má v českých registrech 156 vozů. V provozu zůstává 150 vozů (96,2 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 43 vozů (27,6 %).

Ročník 201795,1 %
Model celkem92,3 %
Značka celkem92,3 %

Jak ročník stárne

Jeepu Grand Cherokee 2017 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 8 let klesla plná způsobilost o 1,5 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky97,2 % -
6 let95,2 % -
8 let95,7 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.0 Nafta 184 kW (81,4 %), 6.4 Benzín 344 kW (6,4 %), 3.6 Benzín 213 kW (5,1 %).

Nejčastější barva je černá (41,7 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 788 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2017 mělo plnou způsobilost 95,1 %. Model jako celek dosahuje 92,3 %, tento ročník je tedy o 2,8 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 95,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,4 % ze všech prohlídek (celkem 4,8 % bez plné způsobilosti).

Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 42,5 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 105 911 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 67 034 až 146 136 km. To odpovídá asi 11 768 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (38,3 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení11224,3 %
Brzdové zařízení10522,8 %
Podvozek a části připevněné k podvozku8718,9 %
Výhledy8718,9 %
Identifikace vozidla6915,0 %

Nejčastější závady STK

1
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
63×
2
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
55×
3
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
39×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
30×
5
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
20×
6
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
17×
7
U vozidla, schváleného v ČR po 1. 1. 2002, pro potkávací nebo dálkové světlo použit nehomologovaný světlomet (např. DOT) a na jeho použití není udělena výjimka, zapsaná v technickém průkazu vozidla.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.4.5.1
14×
8
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
13×

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

2,9 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 1 161 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2017

MotorPočetSTK~cena
3.0 Nafta 184 kW12795,8 %437 444 Kč

Cenový odhad

399 000
od Kč
449 900
medián Kč
549 000
do Kč

Při nájezdu kolem 169 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km620 000 Kč
100 000 km526 000 Kč
150 000 km460 000 Kč
200 000 km406 000 Kč
250 000 km358 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Jeep Grand Cherokee ročníku 2017 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 449 900 Kč (při mediánovém nájezdu 169 000 km). Běžné rozpětí je od 399 000 do 549 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 749 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 329 999 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 620 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 358 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Jeepu Grand Cherokee 2017 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo60,5 % · 26 vozidel
  • Itálie16,3 % · 7 vozidel
  • Rakousko4,7 % · 2 vozidla
  • Slovensko4,7 % · 2 vozidla
  • Spojené Státy Americké4,7 % · 2 vozidla
  • ostatní země2,3 % · 1 vozidlo
  • země neurčena7,0 % · 3 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha38,3 % · 321 prohlídek
  • Středočeský kraj31,3 % · 262 prohlídek
  • Jihomoravský kraj30,4 % · 255 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá40,9 % · 65 vozidel
  • Šedá20,8 % · 33 vozidel
  • Bílá18,2 % · 29 vozidel
  • Červená11,3 % · 18 vozidel
  • Hnědá8,8 % · 14 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
57,3 %
evidováno u 277 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 61,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 97,3 %EURO 5 · 2,4 %EURO 4 · 0,3 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2017 patří u Grand Cherokee k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,8 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Jeepu Grand Cherokee

Proklepněte konkrétní Jeep Grand Cherokee 2017

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.