Jeep Grand Cherokee 2018

Evidováno
89
Způsobilost na STK
96,3 %
Ø nájezd (medián)
93 172 km
Dovezeno (31 ks)
35 %

Způsobilé na 30 dnů 3,7 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 3,7 % bez plné způsobilosti, z 457 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 444 999 Kčmedián 531 189 Kčdo 654 480 Kč

V roce 2018 eviduje registr Jeepu Grand Cherokee 89 vozů. V provozu jich zůstává 85 vozů (95,5 %); ze zahraničí dovezeno 31 vozů (34,8 %).

Ročník 201896,3 %
Model celkem92,3 %
Značka celkem92,3 %

Jak ročník stárne

Jeepu Grand Cherokee 2018 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 8 let klesla plná způsobilost o 1,2 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky98,1 % -
6 let96,5 % -
8 let96,9 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.0 Nafta 184 kW (87,6 %), 3.6 Benzín 213 kW (7,9 %), 6.4 Benzín 344 kW (4,5 %).

Nejčastější barva je bílá (38,2 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 457 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2018 mělo plnou způsobilost 96,3 %. Model jako celek dosahuje 92,3 %, tento ročník je tedy o 3,9 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 96,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,7 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 3,7 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,2 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2017 (95,1 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 63,5 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 93 172 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 57 492 až 134 085 km. To odpovídá asi 11 647 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (43,3 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení7842,6 %
Identifikace vozidla5329,0 %
Výhledy5228,4 %

Nejčastější závady STK

1
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
30×
2
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
23×
3
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
14×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost.
Identifikace vozidla · kód 0.1.3.1
10×
5
U vozidla, schváleného v ČR po 1. 1. 2002, pro směrové světlo použito nehomologované světelné zařízení (např. DOT) a na jeho použití není udělena výjimka, zapsaná v technickém průkazu vozidla.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.4.3.3.1
10×
6
U vozidla, schváleného v ČR po 1. 1. 2002 pro brzdové světlo použito nehomologované světelné zařízení (např. DOT) a na jeho použití není udělena výjimka, zapsaná v technickém průkazu vozidla.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.3.3.4.1
10×
7
U vozidla, schváleného v ČR po 1. 1. 2002, pro potkávací nebo dálkové světlo použit nehomologovaný světlomet (např. DOT) a na jeho použití není udělena výjimka, zapsaná v technickém průkazu vozidla.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.4.5.1
10×
8
U vozidla, schváleného v ČR po 1. 1. 2002, pro obrysovou svítilnu použito nehomologované světelné zařízení (např. DOT) a na jeho použití není udělena výjimka, zapsaná v technickém průkazu vozidla.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.2.3.4.1
9×

Motorizace ročníku 2018

MotorPočetSTK~cena
3.0 Nafta 184 kW7897,8 %493 028 Kč

Cenový odhad

444 999
od Kč
531 189
medián Kč
654 480
do Kč

Při nájezdu kolem 147 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km672 000 Kč
100 000 km599 000 Kč
150 000 km522 000 Kč
200 000 km454 000 Kč
250 000 km398 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Jeep Grand Cherokee ročníku 2018 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 531 189 Kč (při mediánovém nájezdu 146 780 km). Běžné rozpětí je od 444 999 do 654 480 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 900 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 379 000 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 672 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 398 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Jeepu Grand Cherokee 2018 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo51,6 % · 16 vozidel
  • Itálie25,8 % · 8 vozidel
  • Slovensko6,5 % · 2 vozidla
  • Švédsko6,5 % · 2 vozidla
  • Chorvatsko3,2 % · 1 vozidlo
  • země neurčena6,5 % · 2 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha43,3 % · 229 prohlídek
  • Středočeský kraj32,7 % · 173 prohlídek
  • Jihomoravský kraj24,0 % · 127 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá31,8 % · 34 vozidel
  • Černá30,8 % · 33 vozidel
  • Šedá25,2 % · 27 vozidel
  • Červená9,3 % · 10 vozidel
  • Modrá2,8 % · 3 vozidla

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
48,1 %
evidováno u 166 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 73,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,2 %EURO 5 · 0,8 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2018 patří u Grand Cherokee k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 3,9 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Jeepu Grand Cherokee

Proklepněte konkrétní Jeep Grand Cherokee 2018

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.