Jeep Grand Cherokee 2014

Evidováno
181
Způsobilost na STK
95,0 %
Ø nájezd (medián)
146 802 km
Dovezeno (90 ks)
50 %

Způsobilé na 30 dnů 4,7 % · Nezpůsobilé 0,3 % (celkem 5,0 % bez plné způsobilosti, z 1 214 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 272 736 Kčmedián 337 828 Kčdo 426 250 Kč

Ročník 2014 Jeepu Grand Cherokee má v českých registrech 181 vozů. V provozu zůstává 177 vozů (97,8 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 90 vozů (49,7 %).

Ročník 201495,0 %
Model celkem92,3 %
Značka celkem92,3 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.0 Nafta 184 kW (81,2 %), 3.0 Nafta 140 kW (4,4 %), 3.6 Benzín+LPG 209 kW (2,2 %).

Barevně převládá černá (23,2 %), druhá nejčastější je šedá (21,5 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 214 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2014 mělo plnou způsobilost 95,0 %. Model jako celek dosahuje 92,3 %, tento ročník je tedy o 2,7 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 95,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,7 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 5,0 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,2 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 2013 (96,1 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 146 802 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 103 431 až 195 046 km. To odpovídá asi 12 234 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Jihomoravském kraji (35,9 %), pak následují Praha a Středočeský kraj.

Vysoký podíl dovozů (49,7 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku32323,6 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení26719,5 %
Brzdové zařízení25418,6 %
Řízení13710,0 %
Výhledy1339,7 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav1027,5 %
Identifikace vozidla977,1 %
Obtěžování okolí544,0 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
119×
2
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
112×
3
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
97×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
91×
5
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
86×
6
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
82×
7
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
50×
8
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
46×

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

4,2 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 1 954 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2014

MotorPočetSTK~cena
3.0 Nafta 184 kW14795,7 %338 488 Kč

Cenový odhad

272 736
od Kč
337 828
medián Kč
426 250
do Kč

Při nájezdu kolem 210 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
100 000 km476 000 Kč
150 000 km401 000 Kč
200 000 km344 000 Kč
250 000 km308 000 Kč
300 000 km267 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Jeep Grand Cherokee ročníku 2014 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 337 828 Kč (při mediánovém nájezdu 210 000 km). Běžné rozpětí je od 272 736 do 426 250 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 726 216 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 206 999 Kč.

S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 476 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 267 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Jeepu Grand Cherokee 2014 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo43,3 % · 39 vozidel
  • Itálie31,1 % · 28 vozidel
  • Spojené Státy Americké8,9 % · 8 vozidel
  • Litevská republika2,2 % · 2 vozidla
  • Lucembursko1,1 % · 1 vozidlo
  • ostatní země4,4 % · 4 vozidla
  • země neurčena8,9 % · 8 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Jihomoravský kraj35,9 % · 497 prohlídek
  • Hlavní město Praha33,7 % · 466 prohlídek
  • Středočeský kraj30,4 % · 421 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá23,2 % · 42 vozidel
  • Šedá21,5 % · 39 vozidel
  • Bílá21,0 % · 38 vozidel
  • Černá metalíza9,4 % · 17 vozidel
  • Červená6,6 % · 12 vozidel
  • ostatní18,2 % · 33 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
51,3 %
evidováno u 353 vozů
ABS
34,9 %
evidováno u 240 vozů
Pohon na plyn
5,8 %
evidováno u 40 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 50,7 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 5 · 87,1 %EURO 6 · 12,9 %

Majitelé a osud v registru

Z 688 vozů Jeepu Grand Cherokee 2014 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
67,9 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
2 záznamy
medián na vozidlo
Dokončené období držení
1,2 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
84,4 %
vyvezeno 14,1 % · zaniklo 0,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2014 patří u Grand Cherokee k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,7 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Jeepu Grand Cherokee

Proklepněte konkrétní Jeep Grand Cherokee 2014

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.