Jeep Grand Cherokee 2011

Evidováno
190
Způsobilost na STK
93,9 %
Ø nájezd (medián)
179 775 km
Dovezeno (98 ks)
52 %

Způsobilé na 30 dnů 5,5 % · Nezpůsobilé 0,4 % (celkem 5,9 % bez plné způsobilosti, z 1 633 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 3,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 196 048 Kčmedián 238 000 Kčdo 257 866 Kč

V roce 2011 eviduje registr Jeepu Grand Cherokee 190 vozů. V provozu jich zůstává 162 vozů (85,3 %); ze zahraničí dovezeno 98 vozů (51,6 %).

Ročník 201193,9 %
Model celkem92,3 %
Značka celkem92,3 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.0 Nafta 177 kW (67,4 %), 3.6 Benzín 210 kW (6,8 %), 3.6 Benzín+LPG 210 kW (4,7 %).

Barevně převládá černá (25,8 %), druhá nejčastější je šedá (17,9 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 633 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2011 mělo plnou způsobilost 93,9 %. Model jako celek dosahuje 92,3 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,6 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 93,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,4 % ze všech prohlídek (celkem 5,9 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,3 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2010 (92,6 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 179 775 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 130 382 až 223 267 km. To odpovídá asi 11 985 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (33,8 %), pak následují Jihomoravský kraj a Moravskoslezský kraj.

Vysoký podíl dovozů (51,6 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku44524,5 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení41222,7 %
Brzdové zařízení34418,9 %
Řízení1799,8 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav1377,5 %
Výhledy1196,5 %
Identifikace vozidla955,2 %
Obtěžování okolí874,8 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
153×
2
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
137×
3
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
136×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
130×
5
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
91×
6
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
89×
7
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
68×
8
Netěsnost převodky řízení.
Řízení · kód 2.1.1.5.1
48×

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

5,3 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 1 048 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2011

MotorPočetSTK~cena
3.0 Nafta 177 kW12894,2 %238 000 Kč

Cenový odhad

196 048
od Kč
238 000
medián Kč
257 866
do Kč

Při nájezdu kolem 234 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
150 000 km313 000 Kč
200 000 km264 000 Kč
250 000 km234 000 Kč
300 000 km204 000 Kč
350 000 km193 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Jeep Grand Cherokee ročníku 2011 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 238 000 Kč (při mediánovém nájezdu 234 242 km). Běžné rozpětí je od 196 048 do 257 866 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 300 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 183 464 Kč.

S nájezdem 150 000 km vychází odhad na 313 000 Kč, s nájezdem 350 000 km na 193 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Jeepu Grand Cherokee 2011 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Itálie39,8 % · 39 vozidel
  • Německo31,6 % · 31 vozidel
  • Spojené Státy Americké10,2 % · 10 vozidel
  • Slovensko3,1 % · 3 vozidla
  • Švýcarsko3,1 % · 3 vozidla
  • ostatní země8,2 % · 8 vozidel
  • země neurčena4,1 % · 4 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj17,3 % · 282 prohlídek
  • Jihomoravský kraj17,2 % · 281 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj16,6 % · 271 prohlídek
  • ostatní48,9 % · 799 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá25,8 % · 49 vozidel
  • Šedá17,9 % · 34 vozidel
  • Černá metalíza16,3 % · 31 vozidel
  • Bílá12,1 % · 23 vozidel
  • Šedá metalíza9,5 % · 18 vozidel
  • ostatní18,4 % · 35 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
65,5 %
evidováno u 243 vozů
ABS
30,7 %
evidováno u 114 vozů
Pohon na plyn
14,3 %
evidováno u 53 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 57,4 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 5 · 94,4 %EURO 4 · 3,3 %EURO 6 · 1,9 %EURO 2 · 0,5 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2011 patří u Grand Cherokee k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 1,6 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Jeepu Grand Cherokee

Proklepněte konkrétní Jeep Grand Cherokee 2011

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.