Jeep Grand Cherokee 2019
Způsobilé na 30 dnů 8,1 % · Nezpůsobilé 0,3 % (celkem 8,4 % bez plné způsobilosti, z 395 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 582 858 Kčmedián 680 288 Kčdo 774 560 Kč
Jeep Grand Cherokee ročníku 2019 má v ČR 90 vozů. V provozu jich zůstává 87 vozů (96,7 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 18,9 % (17 vozů).
Jak ročník stárne
Jeepu Grand Cherokee 2019 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 95,6 % | - |
| 6 let | 96,2 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.0 Nafta 184 kW (91,1 %), 6.4 Benzín 344 kW (5,6 %), 6.2 Benzín 522 kW (3,3 %).
Nejčastější barva je černá (40,0 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 395 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2019 mělo plnou způsobilost 91,5 %. Model jako celek dosahuje 92,3 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 0,8 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 91,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 8,1 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 8,3 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 4,7 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 2018 (96,3 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.
Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 65,8 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 76 251 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 46 639 až 111 008 km. To odpovídá asi 10 893 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (42,6 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2019
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 3.0 Nafta 184 kW | 82 | 93,7 % | 654 923 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 113 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 816 000 Kč |
| 100 000 km | 720 000 Kč |
| 150 000 km | 625 000 Kč |
| 200 000 km | 543 000 Kč |
| 250 000 km | 507 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Jeep Grand Cherokee ročníku 2019 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 680 288 Kč (při mediánovém nájezdu 113 214 km). Běžné rozpětí je od 582 858 do 774 560 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 1 060 400 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 479 143 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 816 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 507 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Jeepu Grand Cherokee 2019 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Itálie29,4 % · 5 vozidel
- Německo23,5 % · 4 vozidla
- Litevská republika11,8 % · 2 vozidla
- Rakousko11,8 % · 2 vozidla
- Slovensko5,9 % · 1 vozidlo
- ostatní země17,6 % · 3 vozidla
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha42,6 % · 196 prohlídek
- Středočeský kraj30,0 % · 138 prohlídek
- Jihomoravský kraj27,4 % · 126 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Černá33,6 % · 36 vozidel
- Šedá26,2 % · 28 vozidel
- Bílá22,4 % · 24 vozidel
- Červená15,0 % · 16 vozidel
- Hnědá2,8 % · 3 vozidla
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 65,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní Jeep Grand Cherokee 2019
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.