Jeep Grand Cherokee 1996
Způsobilé na 30 dnů 6,2 % · Nezpůsobilé 0,5 % (celkem 6,8 % bez plné způsobilosti, z 1 510 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 11,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Pro Jeep Grand Cherokee ročníku 1996 eviduje registr 225 vozů. Aktivně jezdí 111 vozů (49,3 %), dovoz tvoří 65,3 % ročníku (147 vozů).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.5 Nafta 85 kW (22,2 %), 5.2 Benzín (15,6 %), 5.2 Benzín 156 kW (14,7 %).
Nejčastější barva je černá (31,6 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 510 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1996 mělo plnou způsobilost 92,4 %. Model jako celek dosahuje 92,3 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.
Plnou způsobilost mělo 92,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,5 % ze všech prohlídek (celkem 6,8 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 2,0 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 1995 (90,3 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 7,9 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 217 961 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 175 554 až 261 914 km. To odpovídá asi 7 265 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (49,9 %), pak následují Praha a Jihomoravský kraj.
Vysoký podíl dovozů (65,3 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 1 438 | 36,7 % |
| Brzdové zařízení | 866 | 22,1 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 539 | 13,7 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 487 | 12,4 % |
| Řízení | 345 | 8,8 % |
| Výhledy | 171 | 4,4 % |
| Identifikace vozidla | 77 | 2,0 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 1996
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.5 Nafta 85 kW | 50 | 93,2 % | – |
Z registru vozidel
Složení Jeepu Grand Cherokee 1996 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Itálie13,6 % · 20 vozidel
- Německo12,9 % · 19 vozidel
- Rakousko1,4 % · 2 vozidla
- Švýcarsko1,4 % · 2 vozidla
- Švédsko0,7 % · 1 vozidlo
- ostatní země0,7 % · 1 vozidlo
- země neurčena69,4 % · 102 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj17,9 % · 270 prohlídek
- Hlavní město Praha9,3 % · 141 prohlídek
- Jihomoravský kraj8,6 % · 130 prohlídek
- ostatní64,2 % · 969 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Černá31,6 % · 71 vozidel
- Zelená metalíza28,0 % · 63 vozidel
- Modrá metalíza7,1 % · 16 vozidel
- Zelená tmavá7,1 % · 16 vozidel
- Zelená4,4 % · 10 vozidel
- ostatní21,8 % · 49 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 16,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní Jeep Grand Cherokee 1996
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.