Jeep Grand Cherokee 1995
Způsobilé na 30 dnů 7,9 % · Nezpůsobilé 0,5 % (celkem 8,5 % bez plné způsobilosti, z 957 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 12,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
V roce 1995 eviduje registr Jeepu Grand Cherokee 170 vozů. V provozu jich zůstává 72 vozů (42,4 %); ze zahraničí dovezeno 107 vozů (62,9 %).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 5.2 Benzín (32,4 %), 4.0 Benzín (20,6 %), 5.2 Benzín 155 kW (7,1 %).
Barevně převládá černá (24,1 %), druhá nejčastější je zelená-metal (20,6 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 957 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1995 mělo plnou způsobilost 90,3 %. Model jako celek dosahuje 92,3 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 2,0 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 90,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 7,9 % a „Nezpůsobilé“ 0,5 % ze všech prohlídek (celkem 8,5 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 1,5 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 1994 (88,9 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 8,2 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 203 898 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 165 231 až 248 269 km. To odpovídá asi 6 577 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (54,3 %), pak následují Praha a Plzeňský kraj.
Vysoký podíl dovozů (62,9 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 942 | 38,0 % |
| Brzdové zařízení | 574 | 23,1 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 345 | 13,9 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 307 | 12,4 % |
| Řízení | 230 | 9,3 % |
| Výhledy | 84 | 3,4 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Z registru vozidel
Složení Jeepu Grand Cherokee 1995 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo7,5 % · 8 vozidel
- Itálie4,7 % · 5 vozidel
- Nizozemsko0,9 % · 1 vozidlo
- Rakousko0,9 % · 1 vozidlo
- Španělsko0,9 % · 1 vozidlo
- ostatní země0,9 % · 1 vozidlo
- země neurčena84,1 % · 90 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj19,7 % · 189 prohlídek
- Hlavní město Praha8,7 % · 83 prohlídek
- Plzeňský kraj7,9 % · 76 prohlídek
- ostatní63,6 % · 609 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Černá24,1 % · 41 vozidel
- Zelená metalíza20,6 % · 35 vozidel
- Bílá11,2 % · 19 vozidel
- Zelená tmavá7,1 % · 12 vozidel
- Stříbrná5,3 % · 9 vozidel
- ostatní31,8 % · 54 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 14,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 1995 je mezi ročníky Grand Cherokee podprůměrný. Plná způsobilost je o 2,0 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.
Proklepněte konkrétní Jeep Grand Cherokee 1995
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.