Ford B-Max 2014
Způsobilé na 30 dnů 3,8 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 3,9 % bez plné způsobilosti, z 610 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 104 554 Kčmedián 121 300 Kčdo 130 209 Kč
Ročník 2014 Fordu B-Max má v českých registrech 147 vozů. Počet registrací po vrcholu postupně klesá. V provozu zůstává 84 vozů (57,1 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 26 vozů (17,7 %).
Jak ročník stárne
Fordu B-Max 2014 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 12 let klesla plná způsobilost o 4,9 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 95,5 % | - |
| 6 let | 94,5 % | - |
| 8 let | 96,8 % | - |
| 10 let | 96,1 % | - |
| 12 let | 90,6 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.0 Benzín 74 kW (60,5 %), 1.4 Benzín 66 kW (17,7 %), 1.6 Benzín 77 kW (10,2 %).
Barevně převládá stříbrná-metal (21,8 %), druhá nejčastější je modrá (12,9 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 610 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2014 mělo plnou způsobilost 96,0 %. Model jako celek dosahuje 96,5 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.
Plnou způsobilost mělo 96,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,8 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 3,9 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 69 912 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 40 960 až 116 845 km. To odpovídá asi 5 826 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (42,4 %), pak následují Jihomoravský kraj a Praha.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 133 | 23,9 % |
| Obtěžování okolí | 112 | 20,1 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 109 | 19,6 % |
| Brzdové zařízení | 84 | 15,1 % |
| Výhledy | 64 | 11,5 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 54 | 9,7 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2014
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.0 Benzín 74 kW | 89 | 95,7 % | 125 000 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 109 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 149 000 Kč |
| 100 000 km | 126 000 Kč |
| 150 000 km | 110 000 Kč |
| 200 000 km | 90 000 Kč |
| 250 000 km | 76 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Ford B-Max ročníku 2014 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 121 300 Kč (při mediánovém nájezdu 109 224 km). Běžné rozpětí je od 104 554 do 130 209 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 154 990 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 89 900 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 149 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 76 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Fordu B-Max 2014 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo46,2 % · 12 vozidel
- Rakousko19,2 % · 5 vozidel
- Belgie15,4 % · 4 vozidla
- Francie7,7 % · 2 vozidla
- Itálie7,7 % · 2 vozidla
- země neurčena3,8 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj40,5 % · 247 prohlídek
- Jihomoravský kraj30,3 % · 185 prohlídek
- Hlavní město Praha24,8 % · 151 prohlídek
- ostatní4,4 % · 27 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Stříbrná metalíza21,8 % · 32 vozidel
- Modrá12,9 % · 19 vozidel
- Bílá8,8 % · 13 vozidel
- Modrá metalíza8,2 % · 12 vozidel
- Šedá8,2 % · 12 vozidel
- ostatní40,1 % · 59 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 15,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 1 265 vozů Fordu B-Max 2014 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Proklepněte konkrétní Ford B-Max 2014
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.