Fiat Sedici 2012
Způsobilé na 30 dnů 5,3 % · Nezpůsobilé 0,7 % (celkem 6,0 % bez plné způsobilosti, z 571 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 4,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 115 994 Kčmedián 143 520 Kčdo 149 999 Kč
V roce 2012 eviduje registr Fiatu Sedici 76 vozů. Křivka prodejů je už za vrcholem a začíná klesat. V provozu jich zůstává 67 vozů (88,2 %); ze zahraničí dovezeno 15 vozů (19,7 %).
Jak ročník stárne
Fiatu Sedici 2012 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 14 let klesla plná způsobilost o 3,1 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 93,1 % | - |
| 6 let | 97,7 % | - |
| 8 let | 94,1 % | - |
| 10 let | 92,8 % | - |
| 12 let | 91,7 % | - |
| 14 let | 90,0 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Benzín 88 kW (72,4 %), 2.0 Nafta 99 kW (15,8 %), 1.6 Benzín+LPG 88 kW (11,8 %).
Barevně převládá šedá-metal (22,4 %), druhá nejčastější je bílá (18,4 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 571 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2012 mělo plnou způsobilost 93,8 %. Model jako celek dosahuje 94,9 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 1,1 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 93,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,7 % ze všech prohlídek (celkem 6,0 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 1,2 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 2011 (95,0 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 97 770 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 62 649 až 144 031 km. To odpovídá asi 6 984 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je na Vysočině (36,1 %), pak následují Jihočeský kraj a Praha.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 216 | 37,5 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 182 | 31,6 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 92 | 16,0 % |
| Brzdové zařízení | 86 | 14,9 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2012
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.6 Benzín 88 kW | 55 | 94,0 % | 147 000 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 158 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 229 000 Kč |
| 100 000 km | 176 000 Kč |
| 150 000 km | 147 000 Kč |
| 200 000 km | 118 000 Kč |
| 250 000 km | 101 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Fiat Sedici ročníku 2012 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 143 520 Kč (při mediánovém nájezdu 158 000 km). Běžné rozpětí je od 115 994 do 149 999 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 152 699 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 102 692 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 229 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 101 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Fiatu Sedici 2012 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Itálie40,0 % · 6 vozidel
- Německo20,0 % · 3 vozidla
- Rakousko20,0 % · 3 vozidla
- Slovensko13,3 % · 2 vozidla
- Francie6,7 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Kraj Vysočina20,5 % · 117 prohlídek
- Jihočeský kraj20,1 % · 115 prohlídek
- Hlavní město Praha16,1 % · 92 prohlídek
- ostatní43,3 % · 247 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá metalíza22,4 % · 17 vozidel
- Bílá18,4 % · 14 vozidel
- Šedá11,8 % · 9 vozidel
- Červená metalíza9,2 % · 7 vozidel
- Červená základní9,2 % · 7 vozidel
- ostatní28,9 % · 22 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 51,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní Fiat Sedici 2012
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.