Fiat Sedici 2006

Evidováno
62
Způsobilost na STK
95,9 %
Ø nájezd (medián)
154 360 km
Dovezeno (60 ks)
97 %

Způsobilé na 30 dnů 3,5 % · Nezpůsobilé 0,4 % (celkem 4,0 % bez plné způsobilosti, z 481 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 4,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Pro Fiat Sedici ročníku 2006 eviduje registr 62 vozů. Křivka popularity ještě stoupala - vrchol přijde o pár let později. Aktivně jezdí 54 vozů (87,1 %), dovoz tvoří 96,8 % ročníku (60 vozů).

Ročník 200695,9 %
Model celkem94,9 %
Značka celkem92,7 %

Jak ročník stárne

Fiatu Sedici 2006 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 16 let a 18 let klesla plná způsobilost o 1,1 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
16 let90,5 % -
18 let89,4 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.9 Nafta 88 kW (51,6 %), 1.6 Benzín 79 kW (41,9 %), 1.6 Benzín+LPG 79 kW (6,5 %).

Nejčastější barva je šedá (32,3 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 481 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2006 mělo plnou způsobilost 95,9 %. Model jako celek dosahuje 94,9 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,0 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 95,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,4 % ze všech prohlídek (celkem 4,0 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 154 360 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 123 530 až 190 937 km. To odpovídá asi 7 718 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Zlínském kraji (40,3 %), pak následují Jihomoravský kraj a Moravskoslezský kraj.

Vysoký podíl dovozů (96,8 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku44131,9 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení33023,9 %
Brzdové zařízení20614,9 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav13810,0 %
Výhledy1017,3 %
Řízení876,3 %
Obtěžování okolí805,8 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
167×
2
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
138×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
119×
Zobrazit dalších 5 závad
4
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
117×
5
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
71×
6
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
56×
7
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
53×
8
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
53×

Z registru vozidel

Složení Fiatu Sedici 2006 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Itálie50,0 % · 30 vozidel
  • Německo31,7 % · 19 vozidel
  • Francie5,0 % · 3 vozidla
  • Německo (NDR)3,3 % · 2 vozidla
  • Maďarsko1,7 % · 1 vozidlo
  • ostatní země1,7 % · 1 vozidlo
  • země neurčena6,7 % · 4 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Zlínský kraj38,7 % · 186 prohlídek
  • Jihomoravský kraj29,5 % · 142 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj27,7 % · 133 prohlídek
  • ostatní4,2 % · 20 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá32,3 % · 20 vozidel
  • Hnědá14,5 % · 9 vozidel
  • Šedá metalíza9,7 % · 6 vozidel
  • Černá metalíza8,1 % · 5 vozidel
  • Modrá metalíza8,1 % · 5 vozidel
  • ostatní27,4 % · 17 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
50,6 %
evidováno u 85 vozů
ABS
20,2 %
evidováno u 34 vozů
Airbag
6,0 %
evidováno u 10 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 33,9 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 4 · 96,5 %EURO 5 · 3,5 %

Jiné ročníky Fiatu Sedici

Proklepněte konkrétní Fiat Sedici 2006

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.