Fiat Freemont 2011

Evidováno
123
Způsobilost na STK
92,9 %
Ø nájezd (medián)
182 126 km
Dovezeno (81 ks)
66 %

Způsobilé na 30 dnů 6,5 % · Nezpůsobilé 0,3 % (celkem 6,8 % bez plné způsobilosti, z 930 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 4,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 121 425 Kčmedián 135 240 Kčdo 160 000 Kč

Pro Fiat Freemont ročníku 2011 eviduje registr 123 vozů. Blížíme se roku s nejvyšším počtem registrací, model nabíral na popularitě. Aktivně jezdí 119 vozů (96,7 %), dovoz tvoří 65,9 % ročníku (81 vozů).

Ročník 201192,9 %
Model celkem93,2 %
Značka celkem92,7 %

Jak ročník stárne

Fiatu Freemontu 2011 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 8 let a 14 let klesla plná způsobilost o 12,2 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
8 let100,0 % -
10 let89,7 % -
12 let89,2 % -
14 let87,8 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 103 kW (67,5 %), 2.0 Nafta 125 kW (32,5 %).

Nejčastější barva je šedá (45,5 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 930 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2011 mělo plnou způsobilost 92,9 %. Model jako celek dosahuje 93,2 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 92,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,3 % ze všech prohlídek (celkem 6,8 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 182 126 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 146 663 až 219 474 km. To odpovídá asi 12 142 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Jihomoravském kraji (40,6 %), pak následují Středočeský kraj a Jihočeský kraj.

Vysoký podíl dovozů (65,9 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku45725,6 %
Brzdové zařízení41523,3 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení31517,7 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav19911,2 %
Řízení1558,7 %
Obtěžování okolí1327,4 %
Výhledy1116,2 %

Nejčastější závady STK

1
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
146×
2
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
136×
3
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
132×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
126×
5
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
117×
6
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
71×
7
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
67×
8
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
59×

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

3,0 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 1 130 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2011

MotorPočetSTK~cena
2.0 Nafta 103 kW8394,2 %149 415 Kč
2.0 Nafta 125 kW4090,0 %126 438 Kč

Cenový odhad

121 425
od Kč
135 240
medián Kč
160 000
do Kč

Při nájezdu kolem 223 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
100 000 km222 000 Kč
150 000 km184 000 Kč
200 000 km149 000 Kč
250 000 km128 000 Kč
300 000 km104 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Fiat Freemontu ročníku 2011 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 135 240 Kč (při mediánovém nájezdu 223 000 km). Běžné rozpětí je od 121 425 do 160 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 165 165 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 120 190 Kč.

S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 222 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 104 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Fiatu Freemontu 2011 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Itálie60,5 % · 49 vozidel
  • Německo23,5 % · 19 vozidel
  • Rakousko4,9 % · 4 vozidla
  • Francie2,5 % · 2 vozidla
  • Belgie1,2 % · 1 vozidlo
  • ostatní země6,2 % · 5 vozidel
  • země neurčena1,2 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Jihomoravský kraj30,1 % · 280 prohlídek
  • Středočeský kraj22,6 % · 210 prohlídek
  • Jihočeský kraj21,4 % · 199 prohlídek
  • ostatní25,9 % · 241 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá45,5 % · 56 vozidel
  • Bílá14,6 % · 18 vozidel
  • Černá12,2 % · 15 vozidel
  • Stříbrná8,1 % · 10 vozidel
  • Šedá metalíza8,1 % · 10 vozidel
  • ostatní11,4 % · 14 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
31,1 %
evidováno u 109 vozů
ABS
13,4 %
evidováno u 47 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 55,4 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 5 · 97,9 %EURO 6 · 2,1 %

Jiné ročníky Fiatu Freemontu

Proklepněte konkrétní Fiat Freemont 2011

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.