Citroën C3 Aircross 2026
1.2 Benzín 74 kW
Specifikace motoru
Charakter motoru
Atmosférický nebo lehce přeplňovaný benzínový motor v této výkonové třídě je typický pro základní motorizace. Nevyžaduje prémiová paliva a jeho mechanika je poměrně odolná.
Způsobilé na 30 dnů 0,9 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,9 % bez plné způsobilosti, z 318 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 445 000 Kčmedián 468 789 Kčdo 489 724 Kč
V nabídce Citroënu C3 Aircross ročníku 2026 obsadila motorizace 1.2 Benzín 74 kW první pozici: 164 vozů (80,4 % ročníku).
V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem HN09.
Spolehlivost mezi motory ročníku
Plná způsobilost tohoto motoru je 99,0 % (318 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2026 (ročník průměrně 98,9 %).
Plnou způsobilost mělo 99,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 0,9 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 0,9 % bez plné způsobilosti).
Jde zároveň o nejspolehlivější motorizaci ročníku. Porazila i 1.2 Benzín 100 kW (98,4 %).
Další motorizace Citroënu C3 Aircross 2026
Cenový odhad
Při nájezdu do 1 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 25 000 km | 433 000 Kč |
| 50 000 km | 400 000 Kč |
| 75 000 km | 362 000 Kč |
| 100 000 km | 323 000 Kč |
| 125 000 km | 264 000 Kč |
Cenový odhad pro tuto motorizaci
Motorizace 1.2 Benzín 74 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 468 789 Kč (při typickém nájezdu 2 km). Běžné rozmezí je 445 000–489 724 Kč.
Cenově odpovídá mediánu ročníku 2026 (489 900 Kč).
S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 433 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 264 000 Kč.