Citroën C3 Aircross 2019

1.2 Benzín 81 kW

Kód motoru: HN05 · 3 kódové varianty

Specifikace motoru

Benzín
Palivo
81 kW
Výkon (110 k)
~1 200 cm³
Objem
5 l/100 km
Ø spotřeba
115 g/km
Ø CO₂
185 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 6· Ø hmotnost 1 250 kg· rozvor 2 604 mm· délka 4 155 mm
Zahrnuté varianty paliva: benzín

Charakter motoru

Moderní přeplňovaný benzínový motor malého objemu kombinuje nízkou emisní stopu s dobrým výkonem. Klíčová je pravidelná výměna oleje a kontrola řetězu rozvodů.

Evidováno
117
V provozu
116
Způsobilost na STK
97,4 %
STK kontrol
401

Způsobilé na 30 dnů 2,5 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,5 % bez plné způsobilosti, z 401 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 218 610 Kčmedián 240 000 Kčdo 259 976 Kč

První nejpočetnější motorizace u Citroënu C3 Aircross ročníku 2019 je 1.2 Benzín 81 kW - registr eviduje 117 vozů (45,2 % z celkového ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem HN05 (další 2 kódové varianty byly postaveny na stejných mechanických dílech).

Tato motorizace97,4 %
Ročník celkem98,0 %
Model celkem97,3 %
Značka celkem93,4 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 97,4 % (401 prohlídek), tedy mírně pod průměrem (o 0,5 procentního bodu) mezi motory ročníku 2019 (ročník průměrně 98,0 %).

Plnou způsobilost mělo 97,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,5 % bez plné způsobilosti).

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

0,0 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 274 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 117 vozidel této motorizace se v registru eviduje 3 kódů typu motoru:

HN05
98,3 %115 ks
HN01
0,9 %1 ks
HN04
0,9 %1 ks

Další motorizace Citroënu C3 Aircross 2019

Cenový odhad

218 610
od Kč
240 000
medián Kč
259 976
do Kč

Při nájezdu kolem 65 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km282 000 Kč
50 000 km260 000 Kč
75 000 km233 000 Kč
100 000 km224 000 Kč
125 000 km212 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 1.2 Benzín 81 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 240 000 Kč (při typickém nájezdu 64 791 km). Běžné rozmezí je 218 610–259 976 Kč.

Cenově odpovídá mediánu ročníku 2019 (229 665 Kč).

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 282 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 212 000 Kč.

Jiné ročníky Citroënu C3 Aircross

Proklepněte konkrétní Citroën C3 Aircross 2019 1.2 Benzín 81 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.