Citroën C-Crosser 2009

2.2 Nafta 115 kW

Kód motoru: 4HN

Specifikace motoru

Nafta
Palivo
115 kW
Výkon (156 k)
~2 200 cm³
Objem
7,3 l/100 km
Ø spotřeba
192 g/km
Ø CO₂
200 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 4· Ø hmotnost 1 825 kg· rozvor 2 672 mm· délka 4 646 mm
Zahrnuté varianty paliva: nafta

Charakter motoru

Větší turbodiesel cílí na vyšší výkon a schopnost tahat těžké přívěsy. Platí se to ale vyššími provozními náklady a komplikovanější údržbou.

U dieselů v tomto stáří je klíčové prověřit stav DPF filtru, EGR ventilu, vstřikovačů a systému common-rail. Servisní historie s doloženými výměnami oleje a paliva je zásadní.

Evidováno
195
V provozu
178
Způsobilost na STK
95,1 %
STK kontrol
1 997

Způsobilé na 30 dnů 4,4 % · Nezpůsobilé 0,3 % (celkem 4,7 % bez plné způsobilosti, z 1 997 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 70 009 Kčmedián 100 500 Kčdo 126 750 Kč

2.2 Nafta 115 kW je první nejpočetnější motorizace u Citroënu C-Crosser ročníku 2009. V registrech je evidováno 195 vozů (80,6 % ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem 4HN.

Tato motorizace95,0 %
Ročník celkem95,3 %
Model celkem95,3 %
Značka celkem93,4 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km97,2 %
100-200 000 km94,9 %
200-300 000 km93,8 %
nad 300 000 km87,9 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 95,0 % (1 997 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2009 (ročník průměrně 95,3 %).

Plnou způsobilost mělo 95,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,3 % ze všech prohlídek (celkem 4,7 % bez plné způsobilosti).

Naopak jde o nejhůře hodnocený motor ročníku, dokonce pod úrovní 2.4 Benzín 125 kW (96,2 %).

Na co se zaměřit u motorizace 2.2 Nafta 115 kW

Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.

ZávadaČastěji
Překročená kouřivost (diesel)Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.1B1,45×

Další vážné závady se v našich datech neobjevují častěji, než je u stejně starých vozů běžné.

Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.
Menší vzorek: 750 prohlídek, čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Netěsnost nápravykód 5.1.1.5.113 let152
Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.114 let381
Překročená kouřivost (diesel)kód 8.2.2.2.1.115 let38
Poškozené krycí sklo světlometu (funkce zachována)kód 4.1.1.2.115 let708
Sbíhavost kol mimo tolerancikód 2.4.115 let67
Zobrazit všech 8 závad
ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Poškozené prachovky řízeníkód 2.1.3.7.115 let345
Poškozené nebo uvolněné palivové potrubíkód 6.1.3.5.116 let76
Netěsnost převodky řízeníkód 2.1.1.5.116 let68

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

21 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
P1351106×P240840×P048734×P116131×P135013×P02348×
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Cenový odhad

70 009
od Kč
100 500
medián Kč
126 750
do Kč

Při nájezdu kolem 228 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
150 000 km132 000 Kč
200 000 km110 000 Kč
250 000 km93 000 Kč
300 000 km77 000 Kč
350 000 km70 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 2.2 Nafta 115 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 100 500 Kč (při typickém nájezdu 227 805 km). Běžné rozmezí je 70 009–126 750 Kč.

Cenově odpovídá mediánu ročníku 2009 (97 950 Kč).

S nájezdem 150 000 km vychází odhad na 132 000 Kč, s nájezdem 350 000 km na 70 000 Kč.

Jiné ročníky Citroënu C-Crosser

Proklepněte konkrétní Citroën C-Crosser 2009 2.2 Nafta 115 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.