Chrysler PT Cruiser 2001
Způsobilé na 30 dnů 5,8 % · Nezpůsobilé 0,7 % (celkem 6,4 % bez plné způsobilosti, z 2 779 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 8,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
V roce 2001 eviduje registr Chrysleru PT Cruiseru 275 vozů. Křivka popularity ještě stoupala - vrchol přijde o pár let později. V provozu jich zůstává 115 vozů (41,8 %); ze zahraničí dovezeno 225 vozů (81,8 %).
Jak ročník stárne
Chrysleru PT Cruiseru 2001 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 10 let | 81,2 % | - |
| 12 let | 92,9 % | - |
| 14 let | 85,1 % | - |
| 16 let | 84,3 % | - |
| 18 let | 87,9 % | - |
| 20 let | 93,4 % | - |
| 22 let | 94,6 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Benzín 104 kW (81,8 %), 2.0 Benzín+LPG 104 kW (12,0 %), 2.0 Benzín (1,5 %).
Barevně převládá černá (26,2 %), druhá nejčastější je šedá-metal (12,7 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 2 779 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2001 mělo plnou způsobilost 93,0 %. Model jako celek dosahuje 92,7 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.
Plnou způsobilost mělo 93,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,8 % a „Nezpůsobilé“ 0,7 % ze všech prohlídek (celkem 6,4 % bez plné způsobilosti).
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 8,4 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 167 236 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 132 294 až 204 282 km. To odpovídá asi 6 689 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (41,6 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Jihomoravský kraj.
Vysoký podíl dovozů (81,8 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 1 966 | 32,9 % |
| Brzdové zařízení | 1 378 | 23,1 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 1 303 | 21,8 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 508 | 8,5 % |
| Řízení | 437 | 7,3 % |
| Výhledy | 194 | 3,2 % |
| Identifikace vozidla | 130 | 2,2 % |
| Jiné vybavení | 56 | 0,9 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2001
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.0 Benzín 104 kW | 225 | 93,2 % | – |
Z registru vozidel
Složení Chrysleru PT Cruiseru 2001 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo30,2 % · 68 vozidel
- Itálie9,3 % · 21 vozidel
- Rakousko6,2 % · 14 vozidel
- Belgie2,7 % · 6 vozidel
- Německo (NDR)2,2 % · 5 vozidel
- ostatní země4,9 % · 11 vozidel
- země neurčena44,4 % · 100 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj16,3 % · 452 prohlídek
- Moravskoslezský kraj11,5 % · 319 prohlídek
- Jihomoravský kraj11,4 % · 316 prohlídek
- ostatní60,9 % · 1 692 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Černá26,2 % · 72 vozidel
- Šedá metalíza12,7 % · 35 vozidel
- Modrá metalíza12,4 % · 34 vozidel
- Stříbrná10,9 % · 30 vozidel
- Šedá8,0 % · 22 vozidel
- ostatní29,8 % · 82 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 25,4 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní Chrysler PT Cruiser 2001
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.