Chrysler PT Cruiser 2004
Způsobilé na 30 dnů 6,8 % · Nezpůsobilé 0,3 % (celkem 7,1 % bez plné způsobilosti, z 1 420 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Ročník 2004 Chrysleru PT Cruiseru má v českých registrech 138 vozů. Vrchol popularity je za námi, registrace postupně ustupují. V provozu zůstává 89 vozů (64,5 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 123 vozů (89,1 %).
Jak ročník stárne
Chrysleru PT Cruiseru 2004 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 12 let | 88,8 % | - |
| 14 let | 91,7 % | - |
| 16 let | 86,0 % | - |
| 18 let | 88,8 % | - |
| 20 let | 89,3 % | - |
| 22 let | 91,7 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.1 Nafta 89 kW (61,6 %), 2.4 Benzín 105 kW (15,2 %), 2.4 Benzín 164 kW (6,5 %).
Barevně převládá černá (23,9 %), druhá nejčastější je modrá-metal (17,4 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 420 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2004 mělo plnou způsobilost 92,4 %. Model jako celek dosahuje 92,7 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.
Plnou způsobilost mělo 92,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,8 % a „Nezpůsobilé“ 0,3 % ze všech prohlídek (celkem 7,1 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 174 431 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 129 171 až 216 612 km. To odpovídá asi 7 929 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (41,4 %), pak následují Praha a Jihomoravský kraj.
Vysoký podíl dovozů (89,1 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 1 267 | 30,0 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 992 | 23,5 % |
| Brzdové zařízení | 963 | 22,8 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 355 | 8,4 % |
| Řízení | 308 | 7,3 % |
| Obtěžování okolí | 136 | 3,2 % |
| Výhledy | 131 | 3,1 % |
| Identifikace vozidla | 75 | 1,8 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2004
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.1 Nafta 89 kW | 85 | 93,3 % | – |
Z registru vozidel
Složení Chrysleru PT Cruiseru 2004 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo47,2 % · 58 vozidel
- Itálie16,3 % · 20 vozidel
- Rakousko6,5 % · 8 vozidel
- Belgie2,4 % · 3 vozidla
- Nizozemsko2,4 % · 3 vozidla
- ostatní země4,1 % · 5 vozidel
- země neurčena21,1 % · 26 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj24,0 % · 341 prohlídek
- Hlavní město Praha17,5 % · 249 prohlídek
- Jihomoravský kraj16,5 % · 234 prohlídek
- ostatní42,0 % · 596 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Černá23,9 % · 33 vozidel
- Modrá metalíza17,4 % · 24 vozidel
- Šedá13,8 % · 19 vozidel
- Šedá metalíza10,1 % · 14 vozidel
- Modrá9,4 % · 13 vozidel
- ostatní25,4 % · 35 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 35,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní Chrysler PT Cruiser 2004
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.