Chrysler PT Cruiser 2006

Evidováno
90
Způsobilost na STK
92,5 %
Ø nájezd (medián)
166 984 km
Dovezeno (77 ks)
86 %

Způsobilé na 30 dnů 6,4 % · Nezpůsobilé 0,8 % (celkem 7,2 % bez plné způsobilosti, z 935 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 4,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Chrysler PT Cruiser ročníku 2006 má v ČR 90 vozů. V provozu jich zůstává 64 vozů (71,1 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 85,6 % (77 vozů).

Ročník 200692,5 %
Model celkem92,7 %
Značka celkem91,4 %

Jak ročník stárne

Chrysleru PT Cruiseru 2006 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
16 let89,6 % -
18 let91,8 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.1 Nafta 110 kW (50,0 %), 2.4 Benzín 105 kW (13,3 %), 2.1 Nafta 89 kW (12,2 %).

Nejčastější barva je černá (36,7 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 935 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2006 mělo plnou způsobilost 92,5 %. Model jako celek dosahuje 92,7 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 92,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,8 % ze všech prohlídek (celkem 7,2 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 166 984 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 116 835 až 210 776 km. To odpovídá asi 8 349 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (47,7 %), pak následují Praha a Ústecký kraj.

Vysoký podíl dovozů (85,6 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku58626,3 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení53624,1 %
Brzdové zařízení48221,6 %
Řízení2139,6 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav2059,2 %
Výhledy954,3 %
Obtěžování okolí602,7 %
Identifikace vozidla512,3 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
219×
2
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
207×
3
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
163×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
144×
5
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
143×
6
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
137×
7
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
116×
8
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
71×

Motorizace ročníku 2006

MotorPočetSTK~cena
2.1 Nafta 110 kW4592,9 %–

Z registru vozidel

Složení Chrysleru PT Cruiseru 2006 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo46,8 % · 36 vozidel
  • Itálie11,7 % · 9 vozidel
  • Nizozemsko9,1 % · 7 vozidel
  • Belgie3,9 % · 3 vozidla
  • Francie3,9 % · 3 vozidla
  • ostatní země9,1 % · 7 vozidel
  • země neurčena15,6 % · 12 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj28,7 % · 268 prohlídek
  • Hlavní město Praha17,3 % · 162 prohlídek
  • Ústecký kraj14,1 % · 132 prohlídek
  • ostatní39,9 % · 373 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá36,7 % · 33 vozidel
  • Šedá20,0 % · 18 vozidel
  • Modrá10,0 % · 9 vozidel
  • Modrá metalíza8,9 % · 8 vozidel
  • Stříbrná6,7 % · 6 vozidel
  • ostatní17,8 % · 16 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
26,5 %
evidováno u 53 vozů
Tažné zařízení
20,0 %
evidováno u 40 vozů
Pohon na plyn
6,5 %
evidováno u 13 vozů
Katalyzátor
5,0 %
evidováno u 10 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 46,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 4 · 88,2 %EURO 3 · 11,8 %

Jiné ročníky Chrysleru PT Cruiseru

Proklepněte konkrétní Chrysler PT Cruiser 2006

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.