Chrysler PT Cruiser 2003

Evidováno
221
Způsobilost na STK
92,9 %
Ø nájezd (medián)
183 283 km
Dovezeno (201 ks)
91 %

Způsobilé na 30 dnů 6,0 % · Nezpůsobilé 0,8 % (celkem 6,7 % bez plné způsobilosti, z 2 245 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Chrysler PT Cruiser ročníku 2003 má v ČR 221 vozů. Křivka prodejů je už za vrcholem a začíná klesat. V provozu jich zůstává 118 vozů (53,4 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 91,0 % (201 vozů).

Ročník 200392,9 %
Model celkem92,7 %
Značka celkem91,4 %

Jak ročník stárne

Chrysleru PT Cruiseru 2003 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
8 let88,9 % -
10 let89,0 % -
12 let89,4 % -
14 let87,3 % -
16 let89,3 % -
18 let89,4 % -
20 let88,3 % -
22 let92,3 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.1 Nafta 89 kW (73,3 %), 2.0 Benzín 104 kW (7,7 %), 1.6 Benzín 85 kW (6,8 %).

Barevně převládá černá (29,9 %), druhá nejčastější je modrá-metal (14,9 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 2 245 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2003 mělo plnou způsobilost 92,9 %. Model jako celek dosahuje 92,7 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 92,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,8 % ze všech prohlídek (celkem 6,7 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 9,5 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 183 283 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 143 534 až 222 993 km. To odpovídá asi 7 969 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (38,1 %), pak následují Ústecký kraj a Jihomoravský kraj.

Vysoký podíl dovozů (91,0 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku2 01431,2 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení1 51023,4 %
Brzdové zařízení1 45122,4 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav5728,8 %
Řízení4667,2 %
Výhledy2033,1 %
Identifikace vozidla1542,4 %
Obtěžování okolí941,5 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
821×
2
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
563×
3
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
480×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
466×
5
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
438×
6
U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy).
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.1.4
278×
7
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
274×
8
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
257×

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

4,0 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 1 049 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2003

MotorPočetSTK~cena
2.1 Nafta 89 kW16293,5 %–

Z registru vozidel

Složení Chrysleru PT Cruiseru 2003 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo44,8 % · 90 vozidel
  • Itálie12,4 % · 25 vozidel
  • Francie3,0 % · 6 vozidel
  • Rakousko2,0 % · 4 vozidla
  • Německo (NDR)1,5 % · 3 vozidla
  • ostatní země4,0 % · 8 vozidel
  • země neurčena32,3 % · 65 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj17,1 % · 384 prohlídek
  • Ústecký kraj14,3 % · 322 prohlídek
  • Jihomoravský kraj13,5 % · 302 prohlídek
  • ostatní55,1 % · 1 237 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá29,9 % · 66 vozidel
  • Modrá metalíza14,9 % · 33 vozidel
  • Stříbrná metalíza8,1 % · 18 vozidel
  • Šedá metalíza8,1 % · 18 vozidel
  • Červená metalíza7,7 % · 17 vozidel
  • ostatní31,2 % · 69 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
44,9 %
evidováno u 203 vozů
Tažné zařízení
18,8 %
evidováno u 85 vozů
Airbag
10,6 %
evidováno u 48 vozů
Klimatizace
8,4 %
evidováno u 38 vozů
Katalyzátor
6,6 %
evidováno u 30 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 31,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 3 · 95,7 %EURO 4 · 2,9 %EURO 2 · 1,4 %

Jiné ročníky Chrysleru PT Cruiseru

Proklepněte konkrétní Chrysler PT Cruiser 2003

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.