Chevrolet Lacetti 2010

Evidováno
67
Způsobilost na STK
92,4 %
Ø nájezd (medián)
115 143 km
Dovezeno (0 ks)
0 %

Způsobilé na 30 dnů 5,8 % · Nezpůsobilé 1,4 % (celkem 7,1 % bez plné způsobilosti, z 661 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Chevrolet Lacetti ročníku 2010 má v ČR 67 vozů. V provozu jich zůstává 41 vozů (61,2 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 0,0 % (0 vozů).

Ročník 201092,4 %
Model celkem92,6 %
Značka celkem93,2 %

Jak ročník stárne

Chevroletu Lacetti 2010 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 6 let klesla plná způsobilost o 3,3 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky95,0 % -
6 let91,7 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Benzín 80 kW (59,7 %), 2.0 Nafta 89 kW (19,4 %), 1.6 Benzín+LPG 80 kW (10,4 %).

Nejčastější barva je stříbrná-metal (41,8 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 661 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2010 mělo plnou způsobilost 92,4 %. Model jako celek dosahuje 92,6 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 92,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,8 % a „Nezpůsobilé“ 1,4 % ze všech prohlídek (celkem 7,1 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,6 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2009 (90,8 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 115 143 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 67 394 až 171 430 km. To odpovídá asi 7 196 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (40,3 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Královéhradecký kraj.

Podíl dovozů (0,0 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku24333,9 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení19927,8 %
Brzdové zařízení14520,2 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav669,2 %
Řízení648,9 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
84×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
55×
3
U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy).
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.1.4
51×
Zobrazit dalších 5 závad
4
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
47×
5
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
45×
6
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
39×
7
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
32×
8
Netěsnost převodky řízení.
Řízení · kód 2.1.1.5.1
24×

Motorizace ročníku 2010

MotorPočetSTK~cena
1.6 Benzín 80 kW4092,5 %–

Z registru vozidel

Složení Chevroletu Lacetti 2010 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha14,4 % · 95 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj11,3 % · 75 prohlídek
  • Královéhradecký kraj10,0 % · 66 prohlídek
  • ostatní64,3 % · 425 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Stříbrná metalíza41,8 % · 28 vozidel
  • Bílá13,4 % · 9 vozidel
  • Černá metalíza9,0 % · 6 vozidel
  • Šedá metalíza9,0 % · 6 vozidel
  • Modrá metalíza7,5 % · 5 vozidel
  • ostatní19,4 % · 13 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
63,2 %
evidováno u 43 vozů
Tažné zařízení
35,3 %
evidováno u 24 vozů
Pohon na plyn
11,8 %
evidováno u 8 vozů
Katalyzátor
8,8 %
evidováno u 6 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 25,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 4 · 52,9 %EURO 3 · 41,2 %EURO 5 · 5,9 %

Jiné ročníky Chevroletu Lacetti

Proklepněte konkrétní Chevrolet Lacetti 2010

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.