Chevrolet Captiva 2010

2.0 Nafta 110 kW

Kód motoru: Z20S

Specifikace motoru

Nafta
Palivo
110 kW
Výkon (150 k)
~2 000 cm³
Objem
7,8 l/100 km
Ø spotřeba
204 g/km
Ø CO₂
184 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 4· Ø hmotnost 1 895 kg· rozvor 2 705 mm· délka 4 636 mm
Zahrnuté varianty paliva: nafta

Charakter motoru

Středně objemový turbodiesel je v této výkonové třídě typická volba pro dálkaře a řidiče s vysokým ročním nájezdem. Točivý moment přichází nízko a spotřeba zůstává rozumná.

U dieselů v tomto stáří je klíčové prověřit stav DPF filtru, EGR ventilu, vstřikovačů a systému common-rail. Servisní historie s doloženými výměnami oleje a paliva je zásadní.

Evidováno
180
V provozu
145
Způsobilost na STK
93,5 %
STK kontrol
1 796

Způsobilé na 30 dnů 5,9 % · Nezpůsobilé 0,1 % (celkem 6,0 % bez plné způsobilosti, z 1 796 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 7,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 57 000 Kčmedián 60 000 Kčdo 77 784 Kč

2.0 Nafta 110 kW je první nejpočetnější motorizace u Chevroletu Captivy ročníku 2010. V registrech je evidováno 180 vozů (88,2 % ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem Z20S.

Tato motorizace93,5 %
Ročník celkem93,5 %
Model celkem92,8 %
Značka celkem93,2 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km94,6 %
100-200 000 km91,1 %
200-300 000 km93,1 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 93,5 % (1 796 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2010 (ročník průměrně 93,5 %).

Plnou způsobilost mělo 93,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,9 % a „Nezpůsobilé“ 0,1 % ze všech prohlídek (celkem 6,0 % bez plné způsobilosti).

Na co se zaměřit u motorizace 2.0 Nafta 110 kW

Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.

ZávadaČastěji
Prachovka na hnacím hřídeli kolaNápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.4.2.1A1,78×
Poškozené nebo uvolněné palivové potrubíPodvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.3.5.1A1,76×
Povrchově odřená brzdová hadiceBrzdové zařízení · kód 1.1.12.2.1A1,73×
Netěsnost převodky řízeníŘízení · kód 2.1.1.5.1A1,67×
Nesvítí osvětlení registrační značkySvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1A1,52×
Poškozené prachovky řízeníŘízení · kód 2.1.3.7.1A1,47×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.
Menší vzorek: 500 prohlídek, čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Netěsnost nápravykód 5.1.1.5.113 let274
Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.114 let682
Poškozené prachovky řízeníkód 2.1.3.7.114 let549
Nefunkční ostřikovač zadního sklakód 3.5.1.114 let145
Menší poškození čelního sklakód 3.2.1.214 let432
Zobrazit všech 9 závad
ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Prachovka na hnacím hřídeli kolakód 5.3.4.2.115 let291
Netěsnost převodky řízeníkód 2.1.1.5.115 let209
Poškozené nebo uvolněné palivové potrubíkód 6.1.3.5.116 let159
Povrchově odřená brzdová hadicekód 1.1.12.2.116 let278

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

4,5 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Cenový odhad

57 000
od Kč
60 000
medián Kč
77 784
do Kč

Při nájezdu kolem 220 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
100 000 km96 000 Kč
150 000 km75 000 Kč
200 000 km64 000 Kč
250 000 km54 000 Kč
300 000 km46 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 2.0 Nafta 110 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 60 000 Kč (při typickém nájezdu 219 978 km). Běžné rozmezí je 57 000–77 784 Kč.

Oproti mediánu ročníku 2010 (67 564 Kč) je tato motorizace o 11 % níže.

S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 96 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 46 000 Kč.

Jiné ročníky Chevroletu Captivy

Proklepněte konkrétní Chevrolet Captivu 2010 2.0 Nafta 110 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.