Audi Q3 2014

Evidováno
122
Způsobilost na STK
96,9 %
Ø nájezd (medián)
107 546 km
Dovezeno (28 ks)
23 %

Způsobilé na 30 dnů 3,1 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 3,1 % bez plné způsobilosti, z 514 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 259 000 Kčmedián 290 520 Kčdo 315 917 Kč

V roce 2014 eviduje registr Audi Q3 122 vozů. Křivka prodejů je už za vrcholem a začíná klesat. V provozu jich zůstává 93 vozů (76,2 %); ze zahraničí dovezeno 28 vozů (23,0 %).

Ročník 201496,9 %
Model celkem97,6 %
Značka celkem94,9 %

Jak ročník stárne

Audi Q3 2014 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 12 let klesla plná způsobilost o 0,2 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky95,6 % -
6 let97,2 % -
8 let95,1 % -
10 let95,2 % -
12 let95,3 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 103 kW (50,0 %), 2.0 Nafta 130 kW (32,8 %), 2.0 Benzín 125 kW (7,4 %).

Nejčastější barva je černá (41,0 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 514 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2014 mělo plnou způsobilost 96,9 %. Model jako celek dosahuje 97,6 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 0,7 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 96,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,1 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 3,1 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 107 546 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 62 689 až 158 126 km. To odpovídá asi 8 962 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (40,8 %), pak následují Jihomoravský kraj a Středočeský kraj.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Brzdové zařízení6553,3 %
Výhledy5746,7 %

Nejčastější závady STK

1
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
47×
2
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
29×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
15×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
13×
5
Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost.
Identifikace vozidla · kód 0.1.3.1
9×
6
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
8×
7
Typ pneumatiky, namontovaný na vozidle, nesouhlasí s údaji uvedenými v technickém průkazu vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.3.1.1
8×
8
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně přesahuje 1/5 její šířky.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.2
7×

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

2,3 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 995 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2014

MotorPočetSTK~cena
2.0 Nafta 103 kW6198,7 %259 000 Kč
2.0 Nafta 130 kW4096,8 %291 120 Kč

Cenový odhad

259 000
od Kč
290 520
medián Kč
315 917
do Kč

Při nájezdu kolem 145 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km415 000 Kč
100 000 km332 000 Kč
150 000 km288 000 Kč
200 000 km248 000 Kč
250 000 km228 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Audi Q3 ročníku 2014 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 290 520 Kč (při mediánovém nájezdu 145 397 km). Běžné rozpětí je od 259 000 do 315 917 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 373 405 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 239 950 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 415 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 228 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Audi Q3 2014 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo71,4 % · 20 vozidel
  • Švýcarsko7,1 % · 2 vozidla
  • Francie3,6 % · 1 vozidlo
  • Itálie3,6 % · 1 vozidlo
  • Polsko3,6 % · 1 vozidlo
  • ostatní země7,1 % · 2 vozidla
  • země neurčena3,6 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha40,8 % · 263 prohlídek
  • Jihomoravský kraj34,6 % · 223 prohlídek
  • Středočeský kraj24,7 % · 159 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá41,0 % · 50 vozidel
  • Bílá23,0 % · 28 vozidel
  • Šedá11,5 % · 14 vozidel
  • Černá metalíza8,2 % · 10 vozidel
  • Hnědá metalíza4,1 % · 5 vozidel
  • ostatní12,3 % · 15 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
11,8 %
evidováno u 82 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 25,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 5 · 88,2 %EURO 6 · 11,2 %EURO 4 · 0,6 %

Majitelé a osud v registru

Z 695 vozů Audi Q3 2014 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
78,6 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
2 záznamy
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,5 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
47,9 %
vyvezeno 51,2 % · zaniklo 0,3 %

Jiné ročníky Audi Q3

Proklepněte konkrétní Audi Q3 2014

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.