Audi Q3 2023

Evidováno
87
Způsobilost na STK
100,0 %
Ø nájezd (medián)
14 932 km
Dovezeno (8 ks)
9 %

Způsobilé na 30 dnů 0,0 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,0 % bez plné způsobilosti, z 185 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 663 026 Kčmedián 739 000 Kčdo 844 194 Kč

V roce 2023 eviduje registr Audi Q3 87 vozů. V provozu jich zůstává 71 vozů (81,6 %); ze zahraničí dovezeno 8 vozů (9,2 %).

Ročník 2023100,0 %
Model celkem97,6 %
Značka celkem94,9 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.5 Benzín 110 kW (33,3 %), 2.0 Nafta 110 kW (33,3 %), 2.0 Nafta 147 kW (26,4 %).

Nejčastější barva je šedá (36,8 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 185 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2023 mělo plnou způsobilost 100,0 %. Model jako celek dosahuje 97,6 %, tento ročník je tedy o 2,4 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 100,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 0,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 0,0 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 2,3 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2022 (97,7 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 14 932 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 7 518 až 26 513 km. To odpovídá asi 4 977 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (52,1 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Podíl dovozů (9,2 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
1×
2
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
1×

Cenový odhad

663 026
od Kč
739 000
medián Kč
844 194
do Kč

Při nájezdu kolem 54 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km808 000 Kč
50 000 km750 000 Kč
75 000 km699 000 Kč
100 000 km652 000 Kč
125 000 km600 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Audi Q3 ročníku 2023 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 739 000 Kč (při mediánovém nájezdu 54 230 km). Běžné rozpětí je od 663 026 do 844 194 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 926 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 637 521 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 808 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 600 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Audi Q3 2023 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo75,0 % · 6 vozidel
  • Švédsko25,0 % · 2 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha41,1 % · 76 prohlídek
  • Středočeský kraj21,1 % · 39 prohlídek
  • Jihomoravský kraj16,8 % · 31 prohlídek
  • ostatní21,1 % · 39 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá36,4 % · 32 vozidel
  • Černá29,5 % · 26 vozidel
  • Bílá25,0 % · 22 vozidel
  • Červená4,5 % · 4 vozidla
  • Modrá4,5 % · 4 vozidla

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
14,9 %
evidováno u 94 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 100,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,7 %EURO 5 · 0,3 %

Majitelé a osud v registru

Z 631 vozů Audi Q3 2023 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
91,6 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,9 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
67,5 %
vyvezeno 32,3 % · zaniklo 0,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2023 patří u Q3 k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,4 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Audi Q3

Proklepněte konkrétní Audi Q3 2023

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.