Audi Q3 2017

Evidováno
98
Způsobilost na STK
98,7 %
Ø nájezd (medián)
61 827 km
Dovezeno (16 ks)
16 %

Způsobilé na 30 dnů 1,3 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,3 % bez plné způsobilosti, z 472 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 330 359 Kčmedián 369 000 Kčdo 399 000 Kč

V roce 2017 eviduje registr Audi Q3 98 vozů. V provozu jich zůstává 90 vozů (91,8 %); ze zahraničí dovezeno 16 vozů (16,3 %).

Ročník 201798,7 %
Model celkem97,6 %
Značka celkem94,9 %

Jak ročník stárne

Audi Q3 2017 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 8 let klesla plná způsobilost o 2,3 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky98,9 % -
6 let98,3 % -
8 let96,6 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 110 kW (52,0 %), 1.4 Benzín 110 kW (25,5 %), 2.0 Nafta 135 kW (13,3 %).

Nejčastější barva je bílá (30,6 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 472 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2017 mělo plnou způsobilost 98,7 %. Model jako celek dosahuje 97,6 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,2 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 98,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,3 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 1,3 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,3 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2016 (97,5 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 43,0 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 61 827 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 35 530 až 100 196 km. To odpovídá asi 6 870 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (49,2 %), pak následují Jihomoravský kraj a Moravskoslezský kraj.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
29×
2
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
23×
3
Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost.
Identifikace vozidla · kód 0.1.3.1
7×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Povinný štítek výrobce je nečitelný nebo předepsané údaje na štítku chybí (vyžaduje se vždy alespoň označení výrobce vozidla, VIN/ výrobní číslo podvozku).
Identifikace vozidla · kód 0.2.2.1.3
6×
5
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
5×
6
Zjištění z OBD značí zjevně nesprávnou funkci / nekompatibilní softwarová verze / s vozidlem nelze navázat komunikaci.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.4
4×
7
Ostřikovač zadního skla, je-li instalován, nefunguje nebo chybí.
Výhledy · kód 3.5.1.1
4×
8
Neschválený typ kola nebo velikost (rozměr ráfku) není v souladu s údaji, uvedenými v technickém průkazu vozidla nebo je-li vozidlo vybaveno poklicemi kol, které brání v provedení předepsaných kontrolních úkonů.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.2.4
4×

Motorizace ročníku 2017

MotorPočetSTK~cena
2.0 Nafta 110 kW5199,3 %329 900 Kč

Cenový odhad

330 359
od Kč
369 000
medián Kč
399 000
do Kč

Při nájezdu kolem 125 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km442 000 Kč
100 000 km394 000 Kč
150 000 km345 000 Kč
200 000 km299 000 Kč
250 000 km270 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Audi Q3 ročníku 2017 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 369 000 Kč (při mediánovém nájezdu 124 520 km). Běžné rozpětí je od 330 359 do 399 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 445 882 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 275 000 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 442 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 270 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Audi Q3 2017 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo68,8 % · 11 vozidel
  • Slovensko12,5 % · 2 vozidla
  • Chorvatsko6,3 % · 1 vozidlo
  • Švýcarsko6,3 % · 1 vozidlo
  • Ukrajina6,3 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha49,2 % · 332 prohlídek
  • Jihomoravský kraj27,4 % · 185 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj23,4 % · 158 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá30,6 % · 30 vozidel
  • Šedá22,4 % · 22 vozidel
  • Černá16,3 % · 16 vozidel
  • Modrá13,3 % · 13 vozidel
  • Žlutá7,1 % · 7 vozidel
  • ostatní10,2 % · 10 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
12,0 %
evidováno u 85 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 25,7 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 98,9 %EURO 5 · 1,1 %

Majitelé a osud v registru

Z 707 vozů Audi Q3 2017 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
84,9 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
2 záznamy
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,7 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
46,8 %
vyvezeno 51,9 % · zaniklo 0,0 %

Jiné ročníky Audi Q3

Proklepněte konkrétní Audi Q3 2017

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.