Audi A7 2018

Evidováno
102
Způsobilost na STK
97,6 %
Ø nájezd (medián)
90 364 km
Dovezeno (52 ks)
51 %

Způsobilé na 30 dnů 2,4 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,4 % bez plné způsobilosti, z 508 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 707 810 Kčmedián 855 000 Kčdo 906 780 Kč

Pro Audi A7 ročníku 2018 eviduje registr 102 vozů. Aktivně jezdí 92 vozů (90,2 %), dovoz tvoří 51,0 % ročníku (52 vozů).

Ročník 201897,6 %
Model celkem96,5 %
Značka celkem94,9 %

Jak ročník stárne

Audi A7 2018 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky96,0 % -
6 let98,3 % -
8 let96,5 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.0 Nafta 210 kW (65,7 %), 3.0 Benzín 250 kW (27,5 %), 3.0 Nafta 240 kW (6,9 %).

Barevně převládá šedá (29,4 %), druhá nejčastější je černá (26,5 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 508 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2018 mělo plnou způsobilost 97,6 %. Model jako celek dosahuje 96,5 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,1 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 97,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,4 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 4,4 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2017 (93,2 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 43,0 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 90 364 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 54 490 až 129 125 km. To odpovídá asi 11 295 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (50,1 %), pak následují Jihomoravský kraj a Moravskoslezský kraj.

Vysoký podíl dovozů (51,0 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
29×
2
Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost.
Identifikace vozidla · kód 0.1.3.1
17×
3
Neschválený typ kola nebo velikost (rozměr ráfku) není v souladu s údaji, uvedenými v technickém průkazu vozidla nebo je-li vozidlo vybaveno poklicemi kol, které brání v provedení předepsaných kontrolních úkonů.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.2.4
6×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
5×
5
Typ pneumatiky, namontovaný na vozidle, nesouhlasí s údaji uvedenými v technickém průkazu vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.3.1.1
4×
6
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
4×
7
V poli výhledu řidiče směrem dopředu (v úhlu 180°) je celkový prostup světla přes zasklení nižší než 70 %.
Výhledy · kód 3.2.2.1
3×
8
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
3×

Motorizace ročníku 2018

MotorPočetSTK~cena
3.0 Nafta 210 kW6797,5 %899 700 Kč

Cenový odhad

707 810
od Kč
855 000
medián Kč
906 780
do Kč

Při nájezdu kolem 149 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km1 085 000 Kč
100 000 km991 000 Kč
150 000 km855 000 Kč
200 000 km738 000 Kč
250 000 km696 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Audi A7 ročníku 2018 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 855 000 Kč (při mediánovém nájezdu 149 300 km). Běžné rozpětí je od 707 810 do 906 780 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 968 216 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 453 571 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 1 085 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 696 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Audi A7 2018 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo84,6 % · 44 vozidel
  • Dánsko3,8 % · 2 vozidla
  • Slovensko3,8 % · 2 vozidla
  • Španělsko3,8 % · 2 vozidla
  • Rakousko1,9 % · 1 vozidlo
  • země neurčena1,9 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha48,6 % · 247 prohlídek
  • Jihomoravský kraj26,0 % · 132 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj22,4 % · 114 prohlídek
  • ostatní3,0 % · 15 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá29,4 % · 30 vozidel
  • Černá26,5 % · 27 vozidel
  • Bílá18,6 % · 19 vozidel
  • Modrá16,7 % · 17 vozidel
  • Červená6,9 % · 7 vozidel
  • ostatní2,0 % · 2 vozidla

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
22,4 %
evidováno u 59 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 71,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 100,0 %

Jiné ročníky Audi A7

Proklepněte konkrétní Audi A7 2018

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.