Audi A7 2014
Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 58 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.
Způsobilé na 30 dnů 3,6 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 3,6 % bez plné způsobilosti, z 470 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 359 000 Kčmedián 470 706 Kčdo 567 290 Kč
Ročník 2014 Audi A7 má v českých registrech 58 vozů. Počet registrací po vrcholu postupně klesá. V provozu zůstává 49 vozů (84,5 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 35 vozů (60,3 %).
Jak ročník stárne
Audi A7 2014 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 10 let klesla plná způsobilost o 4,0 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 97,1 % | - |
| 6 let | 95,9 % | - |
| 8 let | 98,7 % | - |
| 10 let | 93,1 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.0 Nafta 230 kW (36,2 %), 3.0 Nafta 235 kW (15,5 %), 3.0 Nafta 240 kW (12,1 %).
Barevně převládá šedá (29,3 %), druhá nejčastější je bílá (20,7 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 470 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2014 mělo plnou způsobilost 96,4 %. Model jako celek dosahuje 96,5 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.
Plnou způsobilost mělo 96,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,6 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 3,6 % bez plné způsobilosti).
Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 39,5 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 136 986 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 95 073 až 183 484 km. To odpovídá asi 11 415 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (51,0 %), pak následují Jihomoravský kraj a Středočeský kraj.
Vysoký podíl dovozů (60,3 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 207 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 100 000 km | 665 000 Kč |
| 150 000 km | 564 000 Kč |
| 200 000 km | 470 000 Kč |
| 250 000 km | 448 000 Kč |
| 300 000 km | 393 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Audi A7 ročníku 2014 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 470 706 Kč (při mediánovém nájezdu 206 574 km). Běžné rozpětí je od 359 000 do 567 290 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 659 720 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 322 437 Kč.
S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 665 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 393 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Audi A7 2014 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo74,3 % · 26 vozidel
- Slovensko8,6 % · 3 vozidla
- Belgie5,7 % · 2 vozidla
- Rakousko5,7 % · 2 vozidla
- Francie2,9 % · 1 vozidlo
- země neurčena2,9 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha51,0 % · 254 prohlídek
- Jihomoravský kraj27,1 % · 135 prohlídek
- Středočeský kraj21,9 % · 109 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá29,3 % · 17 vozidel
- Bílá20,7 % · 12 vozidel
- Černá12,1 % · 7 vozidel
- Černá metalíza5,2 % · 3 vozidla
- Hnědá5,2 % · 3 vozidla
- ostatní27,6 % · 16 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 58,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní Audi A7 2014
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.