Audi A3 2019

Evidováno
61
Způsobilost na STK
97,0 %
Ø nájezd (medián)
73 868 km
Dovezeno (31 ks)
51 %

Způsobilé na 30 dnů 3,0 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 3,0 % bez plné způsobilosti, z 198 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 317 872 Kčmedián 354 834 Kčdo 400 241 Kč

Pro Audi A3 ročníku 2019 eviduje registr 61 vozů. Aktivně jezdí 61 vozů (100,0 %), dovoz tvoří 50,8 % ročníku (31 vozů).

Ročník 201997,0 %
Model celkem94,5 %
Značka celkem94,9 %

Jak ročník stárne

Audi A3 2019 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 6 let klesla plná způsobilost o 4,0 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky98,8 % -
6 let94,8 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.5 Benzín 110 kW (42,6 %), 2.0 Nafta 110 kW (18,0 %), 1.6 Nafta 85 kW (18,0 %).

Nejčastější barva je černá (32,8 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 198 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2019 mělo plnou způsobilost 97,0 %. Model jako celek dosahuje 94,5 %, tento ročník je tedy o 2,5 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 97,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 3,0 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 73 868 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 41 385 až 115 969 km. To odpovídá asi 10 553 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (46,9 %), pak následují Jihomoravský kraj a Středočeský kraj.

Vysoký podíl dovozů (50,8 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
24×
2
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
5×
3
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
5×
Zobrazit dalších 5 závad
4
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
4×
5
Ostřikovač zadního skla, je-li instalován, nefunguje nebo chybí.
Výhledy · kód 3.5.1.1
4×
6
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
3×
7
Regulace základního volnoběhu - otáčky nejsou ve stanoveném otáčkovém pásmu.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.7
3×
8
U potkávacího nebo dálkového světlometu zdroj světla ve světlometu chybně upevněn nebo je vadný, takže nesplňuje fotometrické vlastnosti (nevytváří požadovanou kresbu) nebo způsobuje oslnění.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.1.5
2×

Cenový odhad

317 872
od Kč
354 834
medián Kč
400 241
do Kč

Při nájezdu kolem 117 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km424 000 Kč
100 000 km382 000 Kč
150 000 km323 000 Kč
200 000 km274 000 Kč
250 000 km240 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Audi A3 ročníku 2019 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 354 834 Kč (při mediánovém nájezdu 117 282 km). Běžné rozpětí je od 317 872 do 400 241 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 451 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 287 266 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 424 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 240 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Audi A3 2019 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo67,7 % · 21 vozidel
  • Belgie6,5 % · 2 vozidla
  • Francie6,5 % · 2 vozidla
  • Švédsko6,5 % · 2 vozidla
  • Dánsko3,2 % · 1 vozidlo
  • ostatní země9,7 % · 3 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha46,9 % · 127 prohlídek
  • Jihomoravský kraj28,8 % · 78 prohlídek
  • Středočeský kraj24,4 % · 66 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá32,3 % · 20 vozidel
  • Bílá22,6 % · 14 vozidel
  • Modrá19,4 % · 12 vozidel
  • Šedá17,7 % · 11 vozidel
  • Červená8,1 % · 5 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
9,6 %
evidováno u 23 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 67,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 98,1 %EURO 5 · 1,2 %EURO 4 · 0,6 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2019 patří u A3 k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,5 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Audi A3

Proklepněte konkrétní Audi A3 2019

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.