Audi A3 2016

Evidováno
144
Způsobilost na STK
97,3 %
Ø nájezd (medián)
85 304 km
Dovezeno (57 ks)
40 %

Způsobilé na 30 dnů 2,7 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,7 % bez plné způsobilosti, z 820 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 263 126 Kčmedián 289 680 Kčdo 334 900 Kč

Ročník 2016 Audi A3 má v českých registrech 144 vozů. V provozu zůstává 140 vozů (97,2 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 57 vozů (39,6 %).

Ročník 201697,3 %
Model celkem94,5 %
Značka celkem94,9 %

Jak ročník stárne

Audi A3 2016 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 10 let klesla plná způsobilost o 0,4 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky98,6 % -
6 let97,7 % -
8 let96,8 % -
10 let98,2 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Nafta 81 kW (45,8 %), 2.0 Nafta 110 kW (17,4 %), 1.4 Benzín 110 kW (13,2 %).

Nejčastější barva je bílá (33,3 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 820 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2016 mělo plnou způsobilost 97,3 %. Model jako celek dosahuje 94,5 %, tento ročník je tedy o 2,8 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 97,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,7 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,7 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 85 304 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 53 359 až 131 290 km. To odpovídá asi 8 530 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (54,3 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Vysoký podíl dovozů (39,6 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Výhledy10664,6 %
Brzdové zařízení5835,4 %

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
68×
2
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
39×
3
Ostřikovač zadního skla, je-li instalován, nefunguje nebo chybí.
Výhledy · kód 3.5.1.1
20×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
13×
5
Neschválený typ kola nebo velikost (rozměr ráfku) není v souladu s údaji, uvedenými v technickém průkazu vozidla nebo je-li vozidlo vybaveno poklicemi kol, které brání v provedení předepsaných kontrolních úkonů.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.2.4
12×
6
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
12×
7
Plynné emise zážehových motorů překračují hodnoty stanovené výrobcem.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.1
10×
8
Poškození nebo deformace zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrany nebo nárazníku, které nemá vliv na jeho funkci nebo bezpečnost.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.4.1.1
9×

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

0,4 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 1 332 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2016

MotorPočetSTK~cena
1.6 Nafta 81 kW6698,4 %278 896 Kč

Cenový odhad

263 126
od Kč
289 680
medián Kč
334 900
do Kč

Při nájezdu kolem 138 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km389 000 Kč
100 000 km331 000 Kč
150 000 km274 000 Kč
200 000 km235 000 Kč
250 000 km208 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Audi A3 ročníku 2016 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 289 680 Kč (při mediánovém nájezdu 137 830 km). Běžné rozpětí je od 263 126 do 334 900 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 455 684 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 240 000 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 389 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 208 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Audi A3 2016 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo63,2 % · 36 vozidel
  • Belgie12,3 % · 7 vozidel
  • Francie7,0 % · 4 vozidla
  • Itálie7,0 % · 4 vozidla
  • Nizozemsko1,8 % · 1 vozidlo
  • ostatní země5,3 % · 3 vozidla
  • země neurčena3,5 % · 2 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha54,3 % · 642 prohlídek
  • Středočeský kraj24,3 % · 288 prohlídek
  • Jihomoravský kraj21,4 % · 253 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá32,2 % · 48 vozidel
  • Šedá29,5 % · 44 vozidel
  • Černá27,5 % · 41 vozidel
  • Červená5,4 % · 8 vozidel
  • Modrá5,4 % · 8 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
7,6 %
evidováno u 50 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 55,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 97,8 %EURO 5 · 1,4 %EURO 4 · 0,8 %

Majitelé a osud v registru

Z 661 vozů Audi A3 2016 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
67,9 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
2 záznamy
medián na vozidlo
Dokončené období držení
1,5 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
76,6 %
vyvezeno 22,5 % · zaniklo 0,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2016 patří u A3 k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,8 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Audi A3

Proklepněte konkrétní Audi A3 2016

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.