Audi 100 1992

Evidováno
860
Způsobilost na STK
93,3 %
Ø nájezd (medián)
268 119 km
Dovezeno (555 ks)
65 %

Způsobilé na 30 dnů 3,6 % · Nezpůsobilé 1,4 % (celkem 5,0 % bez plné způsobilosti, z 1 816 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 24,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Pro Audi 100 ročníku 1992 eviduje registr 860 vozů. Jde zároveň o rok s nejvyšším počtem registrací tohoto modelu v ČR. Aktivně jezdí 203 vozů (23,6 %), dovoz tvoří 64,5 % ročníku (555 vozů).

Ročník 199293,3 %
Model celkem93,1 %
Značka celkem94,9 %

Jak ročník stárne

Audi 100 1992 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
18 let81,3 % -
20 let83,3 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.3 Benzín (22,3 %), 2.5 Nafta (18,0 %), 2.8 Benzín (16,5 %).

Barevně převládá černá (13,5 %), druhá nejčastější je bílá (13,1 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 816 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1992 mělo plnou způsobilost 93,3 %. Model jako celek dosahuje 93,1 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 93,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,6 % a „Nezpůsobilé“ 1,4 % ze všech prohlídek (celkem 5,0 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 9,1 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 268 119 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 214 274 až 330 071 km. To odpovídá asi 7 886 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Moravskoslezském kraji (41,8 %), pak následují Středočeský kraj a Jihočeský kraj.

Vysoký podíl dovozů (64,5 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku1 06540,4 %
Brzdové zařízení55521,0 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení36813,9 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav30411,5 %
Řízení1826,9 %
Výhledy913,4 %
Identifikace vozidla732,8 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
352×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
180×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
176×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
115×
5
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
114×
6
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
102×
7
Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.3.5.1
98×
8
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
95×

Motorizace ročníku 1992

MotorPočetSTK~cena
2.5 Nafta 85 kW4991,5 %–

Z registru vozidel

Složení Audi 100 1992 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo1,4 % · 8 vozidel
  • Rakousko0,4 % · 2 vozidla
  • Francie0,2 % · 1 vozidlo
  • Nizozemsko0,2 % · 1 vozidlo
  • Španělsko0,2 % · 1 vozidlo
  • ostatní země0,2 % · 1 vozidlo
  • země neurčena97,5 % · 541 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Moravskoslezský kraj10,0 % · 182 prohlídek
  • Středočeský kraj7,6 % · 138 prohlídek
  • Jihočeský kraj6,3 % · 115 prohlídek
  • ostatní76,0 % · 1 381 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá13,5 % · 116 vozidel
  • Bílá13,1 % · 113 vozidel
  • Šedá metalíza12,6 % · 108 vozidel
  • Stříbrná9,1 % · 78 vozidel
  • Červená základní7,0 % · 60 vozidel
  • ostatní44,8 % · 385 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Katalyzátor
39,9 %
evidováno u 353 vozů
Tažné zařízení
36,4 %
evidováno u 322 vozů
ABS
25,9 %
evidováno u 229 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 1,1 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 1 · 50,0 %EURO 2 · 50,0 %

Majitelé a osud v registru

Z 881 vozů Audi 100 1992 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
19,4 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
3,0 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
23,8 %
vyvezeno 9,1 % · zaniklo 54,4 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Velká část nabídky má přes 300 000 km. Kontrola stavu motoru, rozvodů a podvozku je u této generace nutná.

Jiné ročníky Audi 100

Proklepněte konkrétní Audi 100 1992

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.